У Ризі (Латвія) відбулася спільна різдвяна коляда українців країн Балтії

5 січня 2024

30 грудня на парафії Преображення Господа нашого Ісуса Христа у Латвійській столиці спільно молились і колядували українці з Литви, Латвії та Естонії.

У Ризі (Латвія) відбулася спільна різдвяна коляда українців країн Балтії

До Ризької української парафії, парохом якої є о. Роман Сапужак, завітали священники і колядники з Литви та Естонії: о. Миколай Козелківський, ЧСВВ, зі спільнотою м. Вільнюса та о. Сільвер Витвицький з спільнотою м. Тарту. Про це інформує парафіяльна спільнота УГКЦ у Ризі.

О 12.00 в каплиці при церкві Страждальної Божої Матері відслужили Божественну Літургію, яка обʼєднала всіх спільною молитвою за Україну. Очолив Літургію о. ігумен Миколай. Проповідь виголосив о. Сільвер Витвицький. Участь в Богослужінні також взяв священник з Аргентини о. Петро Рінчецький, ЧСВВ.

Опісля богослужіння усі учасники моління зібралися в катехитичній школі при катедральному храмі Святого Якова. Громада УГКЦ з м. Вільнюса презентувала Різдвяний вертеп. Лунали колядки та щедрівки від дітей і дорослих, прославляючи новонародженого Ісуса Христа.

На свято завітав архиєпископ і митрополит Ризької архидієцезії владика Збігнєв Станкевич, який звернувся зі словом привітання, а також пояснив значення події Різдва Господа нашого Ісуса Христа. Також на зустрічі була присутня дівчина з Маріуполя Марія, яка рік пробула в полоні, а зараз проходить реабілітацію в Латвії.

«Разом українці з Литви, Латвії і Естонії створили незабутнє свято, яке надовго запам’ятається в серцях і пам’яті кожного», — зазначають організатори на власній фейсбук-сторінці.

На завершення парафіяни Ризької парафії УГКЦ провели для гостей екскурсію Старою Ригою.