У Римі відбудеться відзначення Ювілейного року Йосафати Гордашевської

7 серпня 2019

Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії сердечно запрошує усіх на молитовне відзначення ювілею преподобної матері Йосафати Гордашевської.

У Римі відбудеться відзначення Ювілейного року Йосафати Гордашевської

У тексті запрошення йдеться: «З нагоди відзначення 100-літнього ювілею з дня відходу до вічності преподобної матері Йосафати 5 вересня 2019 року у Папській базиліці Санта Марія Маджоре о 15:00 год. буде відслужена Божественна Літургія, яку очолить Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у співслужінні з Єпископами Синоду УГКЦ.

На цю спільну молитву з нагоди відзначення ювілею співзасновниці Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії прибудуть сестри з усіх куточків світу, де вони несуть своє служіння, продовжуючи харизму блаженної Йосафати.

Сердечно запрошуємо на моління всіх вірних Української Греко-Католицької Церкви, які перебувають в Італії та паломників.

Нехай Блаженна Йосафата, яка завжди була чутливою на потреби Церкви і свого народу, заступається за нас та випрошує усі потрібні ласки!»

Нагадаємо, що 7 квітня 2019 року разом із усією Українською Греко-Католицької Церквою владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії, відкрив рік блаженної Матері Йосафати в м. Римі (Італія). Окрім того, варто підкреслити, що Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який відбувся 2–11 вересня 2018 року у м. Львів-Брюховичі, поблагословив відзначення у 2019 році 100-річчя від дня переходу до вічності преподобної матері Йосафати Гордашевської, співзасновниці Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії.

Довідка

Блаженна Йосафата (у світі: Михайлина Гордашевська, 20 листопада 1869, Львів — 7 квітня 1919, Кристинопіль) — блаженна монахиня Української Греко-Католицької церкви, співзасновниця й перша в Україні черниця Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Це монаше товариство вже наприкінці ХІХ століття відповідало на усі тодішні суспільні потреби українського народу. Сестри мали основні напрямки діяльності у яких реалізовували свою місію. Спершу це була опіка над дітьми та сиротами. Згодом допомога недужим, дбання про красу Божих храмів. І дуже часто для українців того часу, коли Західна Україна перебувала під Австро-Угорською імперією, сакральний простір — був також простором ідентифікації, приналежності до східного обряду. Плодами служіння і посвяти Блаженної Йосафати Гордашевської стали такі видимі речі, як вплив на формування української громади, культури, ідентичності, традиції виховання. Перші так звані «захоронки» — дошкільні заклади, які сестри провадили при своїх домах на Галичині, де надавали дітям, які були позбавлені такої опіки, забезпечували першу освіту і використовували методики, які на той час були у топі педагогічної практики. Це було перше соціальне служіння для населення Галичини, яке часто було позбавлене елементарних речей, щодо медичного обслуговування. І пізніше сестри у цьому здобували необхідну кваліфікацію.