«У наших серцях є віра, що зло, навіть найжорстокіше, довго не живе», — владика Степан Сус у Греції

16 травня 2022

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус відслужив недільну Божественну Літургію в Афінах в українській церковній спільноті святого Миколая УГКЦ.

Йому співслужили душпастирі для українців греко-католиків Греції о. Ігор Посоленик і о. Роман Скрипнюк, а також священники Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Андрій Гах і о. Роман Ільницький. Про це повідомляє Пасторально-міграційний відділ УГКЦ.

«Молімось на цій Святій Літургії, щоби кожен з нас відчув присутність Бога як лікаря душ і тіл наших. Молімося за Україну, за наших воїнів-захисників, з „Азовсталі“ і всіх інших місць, які справді своїми руками відвертають зло з території нашої держави. Молімося за всіх українців, які пережили і переживають нелегкі часи в окупації. Нехай Бог нас почує і дасть нам сили і витривалості пройти цей нелегкий час. У наших серцях є віра, що зло, навіть найжорстокіше, довго не живе. Прийде його останній день. А ми своїми молитвами цей день наближаємо», — зазначив владика Степан під час проповіді.

Він зауважив, що зараз увага всього світу прикута до українців. «Наше вміння правильно повестись, засвідчити нашу релігію і культуру багато скаже про наш український народ, який сьогодні дуже страждає. Приємно, що ми сьогодні в церкві, на молитві і є однією родиною. Наша віра нагадує про християнське коріння тим, хто про це, можливо, забув. Господь в якійсь мірі запрошує нас сьогодні свідчити нашу віру в Бога», — додав єпископ.

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ також передав вітання українській громаді від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, який формував в Афінах першу спільноту УГКЦ. «Для кожного священника перша парафія, як перша любов. Тому ваша спільнота для нього дуже близька. Він просив вас привітати і кожного з вас обійняти, щоби ви відчували, що він разом з вами молиться, за вас переживає», — зазначив єпископ.

Владика Степан також помолився зі спільнотою «Матері в молитві», яка відсвяткувала свою 16-ту річницю від заснування при церковній громаді Святого Миколая УГКЦ.

На завершення Літургії єпископ зачитав декрет-благословення для душпастиря для українців греко-католиків Греції о. Романа Скрипнюка.

У свою чергу о. Ігор і о. Роман подарували від громади панагію із зображенням ікони Божої Матері «Джерело милосердя». Під час візиту Папи Франциска до Греції у грудні 2021 року на Папській аудієнції у катедральному соборі Святого Діонізія Ареопагіта в місті Афінах була розміщена українська ікона Пресвятої Богородиці «Джерело милосердя».

Після Літургії на парафії відбулося святкування Дня матері, на якому був присутній і Голова ПМВ.