«Святість для нас не є чужою», — владика Андрій Хім’як у студентському храмі Тернополя
7 липня 2024 року громада вірних парафії Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Лепкого 12 а) мала особливу радість вітати двох єпископів: владику Андрія Хім’яка, єпископа-помічника Київської архиєпархії УГКЦ, Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, а також владику Миколу Семенишина, єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії.
Постання храму Покрову Пресвятої Богородиці було ознаменоване встановленням хреста на місці будови 14 жовтня 2013 року. Чин освячення здійснив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. Відтак 10 серпня 2014 року відбулося освячення наріжного каменя під будівництво студентського храму.
24 травня 2015 року у Тернополі митрополит Василій Семенюк на території Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола освятив студентську церкву на честь Покрову Пресвятої Богородиці, яка відразу стала духовною святинею для студентів та жителів мікрорайону.
7 липня 2024 року парафіяльна спільнота мала нагоду зустрічати в гостях двох єпископів Української Греко-Католицької Церкви — владику Андрія Хім’яка, єпископа-помічника Київської архиєпархії УГКЦ та Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, та владику Миколу Семенишина, єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії.
Спершу на подвір’ї храму єпископів вітала парафіяльна молодь, а також парох храму — о. Олег Харишин, який є духівником молодіжного руху «Українська молодь — Христові» при координаційній раді, як зазначає парафіяльна пресслужба.
Згодом владика Андрій Хім’як очолив Архиєрейську Божественну Літургію, а співслужили йому владика Микола Семенишин та парох храму о. Олег Харишин.
Основними намірами святкового богослужіння було прохання за перемогу й мир в Україні, а також за парафіяльну спільноту.
Під час проповіді владика Андрій насамперед привітав із двома святами, які випали у цю неділю — святом Всіх святих українського народу та Матері Божої Неустанної Помочі. Він підкреслив, що вони спонукають кожного із нас роздумати над святістю власного життя.
«У свій час святий Іван Златоустий твердив, що як дзеркала, які відображають світло сонця, так ми християни відображаємо світло Боже у своєму житті. Це значить, що самі по собі ми не є святими. Не власними зусиллями чи поведінкою. Натомість стаємо такими тільки тоді, коли відображаємо Боже світло. Доки ми є разом з Богом, ми здатні бути святими», — мовив архиєрей.
За словами проповідника, коли наші дзеркала відвертають від сонця у напрямку темряви, вони затьмарюються. Тоді ми потребуємо навернення, яке маємо нагоду здійснювати через Святе Таїнство Сповіді і Пресвятої Євхаристії.
«Нерідко у своєму житті, коли ми робимо щось погане чи невідповідне, то кажемо: „Я не святий чи свята“. Хоч насправді, перебуваючи на Божественній Літургії перед Причастям ми завжди чуємо заклик священника: „Святеє святим“. Тож приступаючи до Святого Причастя з чистою душею, ми визнаємо власну святість», — додав єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.
Відтак архиєрей ствердив, що говорити про святість є набагато легше, аніж бути. Коли ж нам стає складно плекати святість свого життя, ми повинні прибігати до Матері Божої, яка для нас є не лише взірцем, життєвим прикладом, але заступницею і помічницею у житті.
Після Літургії о. Олег Харишин подякував єпископам за візит на парафію й спільну молитву. Пізніше до присутніх звернувся владика Микола, який подякував вірним за те, що так чисельно приступають до Таїнства Пресвятої Євхаристії, а також ревно служать на хвалу Господа. «Дуже важливою є не кількість людей у парафіяльній спільноті, а їхня активність і залученість, зокрема щодо прийняття Святих Таїнств», — сказав він.
Відтак духовенство та парафіяни виконали духовний гімн нашої Батьківщини — «Боже Великий Єдиний». На завершення владики уділили вірним своє архиєрейське благословення.
Фото: Роман ГандзійПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ