«Світло завжди перемагає темряву»: в українському храмі у Відні роздали Вифлеємський вогонь скаутським делегаціям з усього світу

17 грудня 2022

10 грудня в церкві Пресвятої Родини у Відні було звершено екуменічне богослужіння, під час якого світло миру з Вифлеєму роздали скаутським делегаціям з усього світу, зокрема з України. Про це повідомив о. Любомир Дутка, парох храму Пресвятої Родини парафії Нойоттакрінґ у Відні.

Екуменічне богослужіння звершили Рудольф Прокші, голова Всесвітньої Ради Церков в Австрії (ÖRKÖ), англіканський канонік Патрік Керран, священник Грецької Православної Церкви Ніколаус Рапперт і парох церкви Пресвятої Родини Любомир Дутка. Про це розповідає парафія Пресвятої родини у Відні.

«Побачити світло і жити в ньому — це головний апостолят християнства. Адже Бог є „світлом правди, яке приходить у світ, щоб освітити кожну людину“ (Ів. 1, 9). Ці слова є також метафорою для Божого пізнання всіх, хто невірить, але шукає Бога у правді або сенсі особистого життя. Бог дає нам, людям, пізнати через земні порівняння, світла і правди. Вифлеємське світло миру об’єднує тисячі людських сердець на нашій планеті щороку напередодні Різдва Христового. Так і цьогоріч традиційно святкування отримання Вифлеємського вогню миру відбулося у Відні 10 грудня, у церкві Пресвятої Родини», — розповів у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ о. Любомир Дутка.

За словами священника, «Дитиною світла миру» була Сара Носка, дівчина зі середньої школи в Альтенберзі, яку запросила автрійська телерадіокомпанія ORF.

«Вибір зупинився на Сарі Носка, оскільки вона, крім того, що роздає світло, ще й опікується українською однокласницею, дуже милосердна і завжди допомагає, — так обґрунтував вибір директор школи Сігрід Майр», — пояснив український священник із Відня. І додав, що минулої середи, 14 грудня, Сара Носка передала Вифлеємський вогонь миру Папі Францискові під час загальної аудієнції в Римі.

Тема екуменічного богослужіння звучала так: «Посадити дерево надії і миру».

Вже на початку богослужіння о. Любомир Дутка привітав делегації скаутів із різних країн світу, а в особливий спосіб — скаутів України їхньою рідною українською мовою: «Як маленький промінчик світла просвічує найбільшу темряву, так повинна кожна людина і кожний народ найменшими стараннями світити правду, любов і мир», — сказав він, наголошуючи на безпідставному стражданні українського народу від російської агресії.

«Світло завжди переможе темряву, тому що в ньому сила життя, так і український народ переможе правдою та силою духу», — переконаний о. Любомир.

На суспільній необхідності миру між народами світу, зокрема на необхідності припинення війни в Україні, наголосив у проповіді Канонік Керран.

Під час цієї події скаутські групи з 24-х країн світу отримали світло від Сари Носка під час моління та повезли його до своїх країн.

В Австрії, як і по всьому католицькому світі, розповсюджується Вифлеємський вогонь миру на Святий вечір, 24 грудня. Він світить на різдвяних ялинках, вінках, свічниках, ліхтариках і різдвяних прикрасах у багатьох установах і парафіях. Також і у східній традиції на Святвечір запалюється свічка до вечері Вифлеємським вогнем миру.

«Віримо в перемогу добра і світла для України. Нехай Вифлеємський вогонь миру зігріє людські серця вірою і надією на мир. Бо мир — це Божа благодать, яка сходить на всіх людей на Різдво. „Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!“ (Лк. 2, 14)», — побажав наприкінець парох українського храму Пресвятої родини у Відні.