«Сьогодні ювілей Блаженнішого Святослава, що Його назнаменував Господь», — єпископ Йосиф Мілян
«Провадячи Церкву Божу тут на землі, наш Патріарх показує правдиві і вічні цінності, якими і сам живе. Ми взоруємося Його скромністю у побуті, у нешукані «перших місць» серед мужів цього світу. Він став достойним послідовником своїх попередників: митрополита Андрея, мученика і страдателя за Церкву патріарха Йосифа, митрополита Стернюка і патріарха Любачівського, що керували Церквою в підпіллі. У Києві він продовжив діло Блаженнішого Любомира. Він увібрав у себе досвід і мудрість, скромність і покору, невибагливість і жертвенне служіння своїй Церкві», — про це 5 травня 2020 року говорив владика Йосиф Мілян.
Свою проповідь архиєрей розпочав цитатою із сьогоднішньої Євангелії: «Дбайте не про їжу, що минає, а про їжу, що лишається на життя вічне, яку вам дасть Син Чоловічий, бо Його Бог Отець назнаменував». Коментуючи цей уривок, владика зауважив, що людина завжди прагне шукати щастя в найближчих горизонтах: «Людина чується комфортно, коли вона сита, вдягнена, коли їй тепло. На це звертають увагу країни, уряди, бо розуміють, що голодне суспільство дуже небезпечне. Господь також в своїх повчаннях говорить про ці елементарні речі, які роблять людину спокійною: „Я був голодний — ви мене накормили, був спраглий… в темниці… . в лікарні…“ — за ці діла милосердя, якими опікуємося щоденно Господь обіцяє людині вічність», — наголосив єпископ.
Господь звертає нашу увагу на їжу, яка триває на життя вічне
Продовжуючи, проповідник зазначив, що сьогодні людство все частіше говорить про можливість у світі продуктової кризи. За його словами, це непокоїть людей, бо люди переживають, як це відбуватиметься. Владика пригадав, що закриття супермаркетів на початку пандемії, яку переживаємо, також потрясло суспільство. Люди розбирали все, що було в крамницях, щоб забезпечити себе елементарним — їжею: «У сьогоднішній Євангелії Господь звертає нашу увагу на іншу їжу, яка триває на життя вічне. Одразу вказує на те, де її можна знайти та як нею можна насититися. Каже: „Син Чоловічий дасть вам її…“… Таку їжу ніхто ніколи не зможе відібрати. Чи вміємо ми балансувати у тій їжі, щоб „їсти аби жити“, щоб жити так, аби наша душа жила вічно?», — запитав у слові єпископ.
Золотий ювілей Блаженнішого Святослава
Ведучи далі, протосинкел Київської архиєпархії звернув увагу на ювілейну подію Блаженнішого Святослава: «Сьогодні Українська Греко-Католицька Церква переживає особливий день — Золотий ювілей Блаженнішого Святослава. Його назнаменував Господь. Це підтвердить і правдиво засвідчить уся Церква. Він, як Глава і Отець, Патріарх, Первоієрарх звертає нашу увагу на істинні, правдиві і вічні цінності», — наголосив проповідник.
Продовжуючи, він зауважив, що свого часу світ задавав собі питання, в який спосіб Святослава Шевчука було вибрано на первоієрарха. «Весь виборчий Синод УГКЦ може потвердити, що в тому виборі була присутня Десниця Бога Отця», — наголосив владика Йосиф.
Блаженніший Святослав дбає про глобальність та автентичність нашої Церкви
У проповіді єпископ також пригадав, як Блаженніший Любомир кільканадцять років тому почав розмірковувати над стратегією розвитку нашої Церкви, про єдину Церкву на Київських горах. Ця стратегія була затверджена, а Блаженніший Святослав пішов ще далі, проголосивши про глобальність нашої Церкви, про її світовий рівень. «Соціальне служіння нашої Церкви дуже активне. Дбання про вимушених переселенців та біженців — в полі його уваги. Мігранти та українці за межами України та на поселеннях є завжди в його пам’яті та на устах. Він — та людина, що знає українську культуру і її шанує. Він дбає про автентичність Христової Церкви, щоб та часом не стала оруддям в руках держави, аби Церква була справді „сіллю землі“. Не завжди, те що виходить з-під пера чи з уст Блаженнішого подобається всім, але така є роль Церкви — казати правду людині і суспільству, навіть якщо та правда часом є гірка. В цьому ще раз вбачається назнаменування Бога на чолі Блаженнішого. Вірний син своєї матері, своїх батьків, Батьківщини і Церкви, Глава і Отець багатомільйонної Церкви, яка вдивляється в Його очі і вслуховується в Його слово».
Наш Патріарх — один з найкращих богословів нашої Церкви
Завершив проповідь владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київський, такими словами: «Щоб дати комусь їжу на вічне життя, треба і самому мати ту їжу, треба її десь взяти. Наш Патріарх, як один з найкращих богословів нашої Церкви, знає де її взяти, де черпати, до якого джерела скерувати своїх вірних. Він знає, що сказати, що написати, як повестися у колі журналістів. Він своїм життям засвідчує, що сам Господь його ознаменував. В цей день святкування Золотого ювілею закликаємо всіх людей молитися за свого Патріарха, щоб він міг бути тим, до чого Бог його покликав».
За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ