«Сьогодні наші молитви підносяться до неба за мир в нашій улюбленій Батьківщині», — владика Богдан Дзюрах у День молитви і посту за мир в Україні
Апостольський екзархат у Німеччині та країнах Скандинавії на чолі із апостольським екзархом владикою Богданом Дзюрахом долучився до ініціативи, запропонованої Святішим Отцем Папою Франциском, День молитви і посту за мир в Україні. Ця подія відбулася 26 січня 2022 року. Одним із моментів цього дня стала цілоденна молитовна естафета, організована трансляціями «Живого телебачення», у якій також взяв участь владика Богдан Дзюрах із своїм відеозверненням.
«Сьогодні наші молитви підносяться до неба за мир в нашій улюбленій Батьківщині Україні та у всьому світі», — розпочав своє слово владика Богдан. Про це інформує пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та країнах Скандинавії.
Перш за все, проповідник наголосив на тому, що війна — це, за словами святого Івана Павла ІІ, завжди поразка людства. «Але війна — це також трагедія кожної людини зокрема. Цю трагедію вже відчули і надалі відчувають на собі тисячі українських родин, які втратили на цій війні своїй рідних і близьких, та мільйони наших співвітчизників, які вже восьмий рік поспіль живуть у стані постійної загрози і тривоги», — мовив єпископ.
Відтак владика Богдан підкреслив, що війна зродилася в серцях і головах беззаконних людей, опанованих темними силами ненависті, агресії, гріха. Як підтвердження своїх слів він зацитував слова пророка Ісаї: «Учинки їхні — учинки беззаконні, в руках у них — діла насильства. Швидкі до зла їхні ноги, вони летять пролити кров безвинну. Думки їхні — думки беззаконні, спустошення та погуба на їхніх дорогах. Мирні путі їм невідомі, немає правосуддя на їхніх стежках. Вони йдуть кривими дорогами; хто ними ходить, той не знає миру» (Іс. 59, 6–8). «Так, ми розуміємо, вони не знають миру у собі, тому і сіють всюди спустошення, конфлікти, смерть і руїну», — підкреслив апостольський екзарх.
«У цих обставинах лунає материнський голос Церкви, яка кличе устами Вселенського Архиєрея Папи Франциска, а також устами Отця і Глави нашої Помісної Церкви Блаженнішого Святослава, до усильної молитви. Вони, ці миротворці ХХІ-го століття, продовжують справу великих християнських світочів минулого, серед яких — наш праведний митрополит Андрей. Він за своє єпископське служіння пережив не одне лихоліття і суспільно-політичне потрясіння. Дві світові війни пройшли крізь нашу землю і залишили глибокі рани, що кривавлять аж до нині. В тодішніх ще більш драматичних обставинах митрополит Андрей теж кликав до молитви, кажучи: „Коли наші людські зусилля здаються даремними, складім у гарячій молитві і покорі всю нашу печаль на Господа, бо Він єдиний може піднести людину і весь нарід з найбільшого приниження, нужди і розвалу до найбільшої потуги і слави.… Рятунок не у нас, а в Бозі. Один Всевишній Бог у Своєму милосерді може висушити ті пекельні джерела, з яких на світ виливаються ріки ненависти, а перемученому людству засвітити наново світло Євангелія, світло любови“, — промовив архиєрей.
Наприкінці, владика Богдан Дзюрах ще раз закликав усіх до спільної ревної молитви та запропонував для цього молитву про мир святого Івана Павла ІІ. «То ж молімося сьогодні всі разом! Молімося за наших воїнів, медиків, капеланів, волонтерів, — за всіх, хто захищає Україну! Молімося за всіх поранених, за родини загиблих, за біженців, переселенців, полонених, безвісти пропавших і за всіх, хто проживає на окупованих територіях Криму та Донбасу та в районах бойових дій! Молімося за увесь наш народ, його провід та захисників! Молімося з твердою вірою у серці, що „Господь народові своєму дасть силу, Господь благословить народ свій миром!“, — як запевняє нас Боже Слово (пор. Пс. 29, 11)», — завершив своє слово апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії.
Молитва за мир Святого Івана Павла ІІ
Боже Отців наших, великий і милосердний, Владико миру і життя, Отче усіх. Ти маєш задуми миру, а не нещастя, засуджуєш війни і поборюєш гординю агресорів. Ти послав свого Сина Ісуса проповідувати мир близьким і далеким, об’єднати людей кожного племені і раси в одну родину.
Вислухай однодушні молитви Твоїх дітей, сумні благання всього людства: припини цю війну, спіраль жалоби і насилля, загрозу для усіх створінь, на небі, на землі і на морі.
У єдності з Пресвятою Богородицею, Матір’ю Ісуса, знову благаємо Тебе: промов до сердець відповідальних за долі народів, зупини логіку звинувачень і помсти, підкажи своїм Духом нові рішення, щедрі і великодушні кроки, відкрий шлях діалогу і терпеливого та успішного очікування та наближення якнайшвидшого припинення війни.
Даруй Твій мир в наші серця, в наші родини, в наш народ.
Даруй нам, Господи, дні миру. Амінь.