Сьогодні Католицька Церква приєднується до ініціативи «Година Землі»
Організатори всесвітньої ініціативи «Година Землі» закликають 23 березня 2024 року вимкнути на годину світло на вулицях, площах і в помешканнях, аби привернути увагу до проблем забруднення довкілля. До цієї ініціативи приєднується також і Ватикан.
«Година Землі» (англ. Earth Hour) — вперше була проведена 2007 в австралійському місті Сідней за ініціативою Всесвітнього фонду природи (WWF) і відтоді щороку проводиться в усьому світі останньої або передостанньої суботи березня. Цього року організатори «Години Землі» закликають людей, організації та комерційні установи 23 березня, від 20:30 до 21:30 за місцевим часом, вимкнути необов’язкове світло та електричні пристрої, щоб привернути увагу до екологічних проблем планети. Про це розповідає українська редакція «VaticanNews».
Ініціативу підтримує також і Ватикан. Протягом зазначеної години буде відключене підсвічення куполу базиліки Святого Петра, одного із символів Вічного Міста. «Це символічний жест, — пояснює о. Енцо Фортунато, директор з комунікації Папської базиліки Святого Петра у Ватикані, — щоб підвищити обізнаність і надихнути людей нашого часу шанувати нашу Матір-Землю і протидіяти кліматичній кризі».
Захищати спільний дім
У своїй енцикліці «Laudato si’» Папа Франциск нагадує нам, що екологічне питання повинно зосереджуватися на етиці та соціальній справедливості, і що те, що відбувається з землею, «нашим спільним домом», є безпрецедентним викликом для нашої відповідальності перед іншими та майбутніми поколіннями. «Вимикаючи підсвічування купола базиліки Святого Петра на Годину Землі, — підкреслює отець Фортунато, — ми поєднуємо молитву і дію, свідчачи про наше бажання захищати „спільний дім“, який Бог нам довірив, щоб після цієї короткої темряви засяяло світло, як знак надії на стійке майбутнє в гармонії з творінням».
Способи християнської участі
Ось кілька способів, як ви можете долучитися до Години Землі 2024:
- Вимкніть світло на одну годину з 20:30 до 21:30 23 березня;
- Вимкніть з розетки електроприлади та пристрої, які не використовуються;
- Використовуйте енергоефективні прилади та лампочки;
- Зменшити використання пластикових виробів;
- Переробляйте та компостуйте відходи;
- Підтримуйте сталий бізнес;
- Долучайтеся до екологічної адвокації.