Рада Єпископатів Європи ініціює почергову молитву за мир в Україні та Святій Землі

17 лютого 2024

Мир та плоди другої сесії XVI Звичайної асамблеї Синоду Єпископів серед намірів чергової великопосної ініціативи Ради Єпископських Конференцій Європи.

Протягом сорока днів Великого Посту, який також називаємо Чотиридесятницею, Єпископські Конференції Європи та інші члени Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE), а їх є 39, почергово моляться за мир в Україні та Святій Землі, а також за плоди другої сесії XVI Звичайної асамблеї Синоду Єпископів, що відбудеться в жовтні цього року, підсумовуючи синодальний процес, розпочатий у жовтні 2021 року на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія». Про це інформує українська редакція «VaticanNews».

Сама ініціатива «євхаристійного ланцюга» зродилася кілька років тому як знак близькості Церкви з людьми, які постраждали від пандемії та її соціальних наслідків. А далі молитовний марафон, що передається від єпископату до єпископату Європи, став щорічним, і протягом двох попередніх років у центрі уваги була ситуація в Україні.

Як зазначається в повідомленні пресслужби CCEE, «Церква в Європі збирається навколо євхаристійної трапези, щоб ввірити Господеві підготовку та проведення другої сесії XVI Звичайної Загальної Асамблеї Синоду, яка відбудеться у Ватикані в жовтні наступного року, та щоб молитися за мир». «Ми хочемо приєднати наш голос, — зазначає Преосвященний Ґінтарас Ґрушас, Архиєпископ Вільнюський і Президент Ради Єпископських Конференцій Європи, — до голосу Папи, закликаючи, щоб замовкла зброя, щоб без зволікань припинилася війна в Україні та у Святій Землі, і щоб докладалися зусилля заради миру».

Рада Єпископських Конференції Європи уклала відповідний календар, згідно з яким у кожному єпископаті буде організоване принаймні одне Євхаристійне богослужіння, покликане бути знаком сопричастя на надії для всього континенту, як також присвятити час постові й молитві, щоб почуватися братами й сестрами та випрошувати в Бога дару миру. Молитовну естафету у Попільну середу, 14 лютого, розпочала Церква в Албанії.

Україна представлена в ССЕЕ трьома членами, і першою до молитовної естафети 27 лютого приєднається Конференція римо-католицьких єпископів України. На 8 березня призначена участь у ініціативі для Мукачівської греко-католицької єпархії, натомість в Українській Греко-Католицькій Церкві, яка в Україні Великий Піст розпочинає 18 березня, Божественна Літургія в рамках «євхаристійного ланцюга» буде відслужена 23 березня.