Єпископи УГКЦ в Бразилії відвідали Святішого Отця у межах візиту «Ad limina Apostolorum»

2 березня 2020

Єпископи регіону Парани Конференції католицьких єпископів Бразилії здійснили візит Ad limina apostolorum до Риму впродовж 17–27 лютого та зустрілися у Ватикані із Папою Франциском вранці у понеділок, 24 лютого, що стало кульмінацією цього візиту.

Під час служіння єпископами Меси поблизу гробу святого Петра, надійшло повідомлення із Ватикану, що Папа вже очікує на візит. Сама зустріч була запланована на 10:30 год., та Папа чекав вже о 09:00 год. «На церемонії було сказано, що Папа любить дивувати», — розповів владика Маріо Спакі, єпископ Паранаваї. Зустріч, за словами цього ж єпископа, «тривала трохи більше трьох годин, і це насправді були три години П’ятидесятниці, Таємної вечері, вибуху об’явлення Бога». Відтак владика продовжив: «Єпископи мали нагоду говорити, і це було надзвичайно. Головним аспектом зустрічі була прихильність Папи Римського, його спосіб поведінки, сімейне середовище задля спільного зібрання і присвята трьох годин для нас». «Це зустрічі, які мені найбільше подобаються», — підкреслив Папа Франциск.

У Попільну середу, передостанній день візиту Ad limina, єпископи розпочали день молитвою у каплиці бразильської колегії, де вони мешкали. У другій половині дня вони взяли участь у Месі, яку очолив Святіший Отець у базиліці Санта Сабіна на Авентині (Рим). «Це ще один прекрасний момент. Літургія відбулася із великою виваженістю та ясністю, щоб кожен присутній міг насправді святкувати навернення, чи пак, повернення до Бога, примиряючись із Богом…», — сказав єпископ Єремія, Президент регіональної Конференції.

Візит «Ad limina Apostolorum» завершився у четвер, 27 лютого. Тому вранці деякі єпископи вирушили до Бразилії, зокрема архиєпископ і митрополит Куритибський УГКЦ владика Володимир Ковбич. Владики, які поверталися додому вночі, відслужили останню Месу у каплиці бразильської колегії під проводом єпископа Каскавеля Мауро Апаречідо дос Сантоса, у регіоні якого якраз перебувають владика Мирон Мазур, єпарх Прудентополіський, та владика Карлос Хосе де Олівейра, єпарх Апукарана. Варто зазначити, що ця Меса повинна була відбутися у катакомбах Домітіли, однак з причини попередження про поширення коронавірусу в Італії усі катакомби були закриті.

Після Меси владика Єремія Штайнмец через засоби масової комунікації розповів про перебіг візиту «Ad limina» бразильських католицьких єпископів та подякував усім людям, які своєю молитвою супроводжували владик. Він сказав, що родзинкою цього візиту була саме зустріч з Папою Франциском: «Тут навіть люди говорили, що ми маємо привілей, тому що зазвичай Папа дає трохи більше години на подібну зустріч». Також, за його словами, під час розмови було багато обміну досвідом. «Ми могли бачити в Святому Отці дуже мирну людину, людину великої щирості, особливо святу людину, яка очолює Церкву. Ми вдячні всім, хто супроводжував нас у цю прекрасну мить, що ми живемо», — сказав він.

За матеріалами Куритибської архиєпархії УГКЦ