Єпископ Йосиф Мілян: «Все в житті маємо будувати на фундаменті віри»

29 грудня 2020

«Все в житті маємо будувати на фундаменті віри, на фундаменті доброго, лагідного, милосердного і люблячого Бога: ставлення до найближчих людей, до справи, яку робимо, до наповнення своєї кредитної картки, до щастя в родині», — про це 27 грудня, у неділю Праотців, говорив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, під час Архиєрейської Божественної Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Єпископ Йосиф Мілян: «Все в житті маємо будувати на фундаменті віри»

У проповіді архиєрей пояснив недільну євангельську притчу про бенкет господаря та важливість відповіді на його запрошення. Зокрема, владика Йосиф говорив про те, що всі люди бажають добра. «Хочемо доброго життя, доброї і гарної родини. Ми вишукуємо в супермаркетах добрі продукти… Але можна сперечатися про ставлення людини до такого феномена, як добро», — зауважив проповідник.

Просфора з Патріархом

Відтак єпископ навів приклад традиції проведення щорічного заходу «Просфора з Патріархом», яку започаткував Блаженніший Любомир Гузар. У такий спосіб вже понад десять років на це різдвяне дійство запрошуються друзі Патріаршого собору, симпатики, парафіяни та жертводавці. «У задумі Блаженнішого Любомира цей захід був для того, щоби торкнутися одне одного. Кожного року ми організовували це дійство як захід вдячності, захід який відроджував різдвяну традицію тут, у Центрі України. В організацію „Просфори з Патріархом“ вкладалося дуже багато зусиль, адже з виступами запрошували різноманітні колективи з різдвяною музикою та колядою. На жаль, не всі запрошені приходили… Очевидно, завжди було багато людей, одного року навіть прийшло близько восьмисот осіб — це дуже багато. І це були ті люди, на яких чекав Блаженніший Любомир. Але дуже багато не приходило, бо не вірили в те добро, яке хотів роздати від серця Блаженніший Любомир, а пізніше Блаженніший Святослав», — зазначив протосинкел Київський.

Запрошення на Божий бенкет

«Сьогодні маємо притчу про бенкет, — продовжив проповідник. — Серед тих запрошених є всі ми, наші родини, наші близькі, наші знайомі. Господь запрошує нас на бенкет віри. Він зробив все для нас, а нам залишилося тільки прийти. Маємо прийти, щоб Господь підніс те добро, яке принесемо всередині себе, на ще більший рівень, на добрий рівень».

За словами владики Йосифа, цей бенкет дає нам нагоду зачерпнути добра та його помножувати. «Чи ми готові в сьогоднішніх реаліях відгукнутися на цей Божий запит? Чи здатні ми відмовитися від власного бізнесу, планованого бізнесу? Чи можемо ми чимось пожертвувати в ім’я Бога, який каже: „Хто любить більше жінку, брата, сестру, батька, ніж Мене, той Мене недостойний“?» — запитав єпископ.

Божий бенкет — бенкет віри

Відтак архиєрей зазначив, що Господь запрошує нас на грандіозний бенкет віри. «Він не зневірюється в сьогоднішній притчі, що запрошені не прийшли через поле, воли, одруження. Він каже слугам, щоб ті йшли на роздоріжжя та перелази, щоб приводити до бенкетної світлиці кривих, сліпих, кульгавих, усіх, кого зустрінуть. До сьогодні ця бенкетна світлиця не є повна. На бенкет віри чомусь не всі відгукуються», — зауважив владика Йосиф.

На завершення єпископ звернув увагу на передріздвяний час, в якому зараз перебувають християни східного обряду: «Сьогоднішня неділя згадує пам’ять праотців — тих, які історично говорили Ізраїлеві про Бога, про живого Бога, які говорили про обіцянку Бога, що прийде і визволить, про Бога, який милосердний і який не хоче смерті грішника».

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ