Єпископ Володимир Ющак про залучення греко-католиків до допомоги біженцям

28 березня 2022

Під час пресконференції, організованій польською інформаційною агенцією «TVP3 Wroclaw» 15 березня 2022 року, греко-католицький єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ владика Володимир Ющак розповів про залучення греко-католиків до допомоги Україні.

Єпископ Володимир Ющак про залучення греко-католиків до допомоги біженцям

Єпископ Володимир Ющак наголосив, що Греко-Католицька Церква в Польщі знаходиться в особливому становищі, оскільки більшість вірних мають українське походження, чи то через акцію «Вісла», еміграцію останніх років, чи через черговий посилений напад Росії на Україну.

«Тож це не лише співчуття до страждань, а й особистий досвід, адже у наших вірних є сім’ї. Іноді вони залишали сім’ї, щоб працювати тут і підтримувати їх на місці. Вже у перший день війни ми побачили велику мобілізацію, ці люди шукали можливості підтримати Україну», — сказав ієрарх, наводячи приклад жінок з вроцлавської парафії, які продають вареники та перераховують зібрані кошти в Україну.

«У всіх наших парафіях є фінансові та матеріальні збори коштів. Наприклад, у Вроцлаві ми маємо прямі контакти з Україною і за потреби відправляємо туди вантажі», — зазначив єпископ Володимир Ющак. Крім того, біженців приймають вдома. Вірні організуються, обмінюються інформацією про необхідну допомогу.

Єпископ висловив подяку за відкритість і гостинність поляків, «які перед обличчям трагедії підтримують і вітають біженців у своїх домівках. Українці дуже вдячні і цінують цю допомогу».

Він зазначив, що Україна не є однорідною країною за релігійною приналежністю, але в умовах війни всі борються з російським загарбником: «Ця війна, яка несе смерть і руйнування, водночас об’єднує цих людей у ​​боротьбі за спільні цінності».

«Сподіваємося, що зруйноване війною вдасться відбудувати. Найстрашніше — це, звичайно, втрата людського життя, яке неможливо відновити», — зазначив ієрарх.