Президент Католицької єпископської конференції Італії назвав «нелюдську» війну в Україні «марною різаниною»

26 березня 2022

Кардинал Гуальтьєро Бассетті у вівторок, 22 березня 2022 року, закликав припинити війну в Україні і закликав країни-члени Європейського Союзу приймати більше біженців, щоб полегшити тягар кордонів України.

У своїй вступній промові на засіданні Постійної ради Конференції італійських єпископів (CEI), кардинал Бассетті, який є архиєпископом Перуджі та Президентом CEI, оприлюднив новий заклик припинити війну в Україні та надати теплий прийом біженцям, які втікають від війни. Про це інформує журналістка інтернет-видання «Crux» Еліс Енн Аллен.

«Нехай ця марна бійня нашого часу буде припинена», — сказав він і, цитуючи Папу Франциска, додав: «Все це нелюдське! Справді, це святотатство, тому що воно суперечить святості людського життя, особливо беззахисного людського життя, яке потрібно поважати і захищати, а не знищувати, і яке стоїть вище будь-якої стратегії».

Заклик до Європи: посилити прийняття біженців

Потім Бассетті звернувся до європейських лідерів із закликом посилити їх прийняття біженців, сказавши: «Ми не можемо вважати, що прикордонні країни можуть самостійно витримати цю гуманітарну кризу: необхідно, щоб Європейський Союз вирішив реалізувати реальний план перерозподілу українських громадян у різних державах-членах».

Кардинал Гуальтьєро Бассетті, Президент Католицької єпископської конференції ІталіїКардинал Гуальтьєро Бассетті, Президент Католицької єпископської конференції Італії

Він назвав солідарність, яку демонструють українцям у прикордонних країнах, куди вони втекли, «справді активною». Водночас попередив, що якщо війна не закінчиться, кількість біженців та внутрішньо переміщених осіб в Україні обов’язково зросте. Разом із тим, зазначаив кардинал, ті, хто тікатиме, будуть «ще більш вразливими та бідними», ніж ті, хто вже втік.

Наразі щонайменше 3,3 мільйона людей втекли з України після вторгнення Росії майже місяць тому, 24 лютого, і ще 6,5 мільйона стали внутрішньо переміщеними особами, оскільки бомби продовжують падати, руйнуючи міста та забираючи життя незліченних мирних жителів.

Більшість українців, які тікають, перетнули кордони прикордонних країн, таких як Молдова, Румунія, Польща, Угорщина та Словаччина, і самі переселяються, щоб полегшити тягар сусідів України.

Українські біженці в Італії

Італія прийняла понад 56 000 українських біженців. Кілька рейсів, які прибули лише вчора, перевезли ще 600 осіб, яких приймуть 20 різних єпархіальних відділень Карітасу по всій країні. «Це число людей, яке буде зростати, і для яких буде потрібно прийом, що не буде короткочасним», — сказав Бассетті, сказавши, що «наші церкви вже роблять свою справу і відіграють надалі свою роль у вітанні та відкритті коридорів, щоб сприяти безпечному прибуттю людей, які перебувають у транзитних країнах».

За його словами, CEI сподівається, що міжнародне політичне співтовариство швидко знайде рішення виклику, «інтенсифікуючи дипломатичні зусилля, щоб припинити військові дії та невибіркове насильство, які завжди є кроком назад з боку людства».

Президент італійського єпископату нагадав про зібрання середземноморських мерів і церковних лідерів у Флоренції минулого місяця, яке було присвячене прагненню миру. Мир, сказав він, «це цінність, яку не можна ні на що обміняти, бо людське життя не можна купити і вбити! Ми мріємо і хочемо миру між усіма народами».

З цим прагненням до миру, кардинал Бассетті наголосив, що італійські єпископи приєднаються до Папи Франциска в його посвяченні Росії та України Непорочному Серцю Марії цієї п’ятниці, 25 березня.

Ще більше солідарності між собою

Крім людських жертв війни, вона також має економічний вплив, сказав він, вказуючи на зростання вартості енергоресурсів і завищених цін, які створюють навантаження на економіку та сім’ї, які вже зазнали «серйозних випробувань» через два роки пандемії коронавірусу. «Кількість людей, які перебувають у абсолютній бідності, залишається істотно стабільною та на тривожному рівні», — сказав він, зазначивши, що демографічні показники в Європі також є похмурими через збільшення смертності, пов’язаної з COVID-19, і безперервне зниження народжуваності.

«Ми повинні усвідомлювати, що поворот неможливий без якісного стрибка на культурному рівні», — сказав він.

У світлі нинішньої кризи, з якою стикається Європа, кардинал Гуальтєро Бассетті закликав до солідарності, заявивши, що зараз не час «для ефемерних ярликів». «Ми повинні уникати спокуси використати дискомфорт для ідеологічних інтересів і натомість працювати над виправленням і умиротворенням людських і громадянських відносин, приділяючи особливу увагу найменшим і найнемічнішим», — сказав він.

З цією метою він вказав на кроки, які вживаються в Італійській Церкві на фронті зловживань, сказавши, що це проблема, «яка глибоко кидає виклик кожному і не дозволяє нам знехтувати», але Церква досягає успіху в цьому через розробку конкретних рекомендацій та національної служби, спрямованої на допомогу потерпілим. Маршрут у цьому пункті «накреслений і твердо встановлений», — сказав він.

Кардинал Бассетті також високо оцінив нещодавнє рішення Конституційного суду Італії відхилити запропонований національний референдум щодо евтаназії на тій підставі, що пропозиція не містить мінімальних конституційних гарантій захисту людського життя.