Під час прощі до Марійської святині у м. Ноку (Ірландія) українці молилися за Україну та її захисників

15 жовтня 2023

14 жовтня 2023 року у Марійському відпустовому центрі у селі Нок (Ірландія) відбулася Всеукраїнська проща, на яку зʼїхалися українці з різних куточків смарагдового острова. До прикладу, від дублінської громади було організовано 2 автобуси загальною кількістю паломників у 110 осіб.

Молитовна програма прощі складалася з Божественної Літургії, яка відбулася в головному храмі Ноку — базиліці Пречистої Діви. Владика Кеннет Новаківський, Апостольський візитатор для українців греко-католиків Ірландії та Північної Ірландії та єпископ Єпархії Пресвятої родини із осідком у м. Лондон (Великобританія), очолив молитву для понад 500 паломників. Про це повідомляє фейсбук-сторінка «Українська Церква в Ірландії».

Також на прощу українців Ірландії прибув владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, який виголосив проповідь.

Разом з єпископами біля вівтаря стояло українське католицьке духовенство, яке служить в Ірландії: о. Василь Корнецький, о. Роман Лагіш, о. Тарас Федоренко, о. Роман Белецький та о. Віталій Федун з Лондонської єпархії Пресвятої родини, протодиякон Любомир з Дрогобицько-Самбірської єпархії. Окрім того, разом з нами цього дня молився ще й о. Майкл, парох дублінської церкви Пресвятої Богородиці — Утішення (Our Lady of Consolation), в якій українці щонеділі проводять Літургію.

Під час проповіді владика Григорій наголосив на єдності нашого українського народу в Україні та Ірландії.

«Нам дуже важливо допомагати одні одним прийти до Христа, бо тільки Він може нас зцілити від недуги гріха, повернути втрачену гідність Божих дітей, — зазначив єпископ, коментуючи євангельський уривок про розслабленого. — Українці за кордоном покликані свідчити силу єдності нашого народу та різними способами зміцнювати велику українську родину задля перемоги України. Україна тужить за своїми розпорошеними по усьому світі дітьми і очікує, що вони незабаром зможуть повернуться на свою рідну землю».

«Молимося до Пресвятої Богородиці в цьому святому місці її з’явлення, аби Вона захистила своїм покровом наших братів і сестер в Україні і поза її межами. Просимо її, щоб була могутньою покровителькою нашого українського війська», — додав владика Григорій.

Натомість, владика Кеннет Новаківський передав вітання та благословення від Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава. Відтак подякував усім українцям, які приєдналися до спільної молитви та прощі у Ноку, а також закликав й надалі допомагати нашим братам та сестрам в Україні та мати єдність тут, за кордоном.

Після Божественної Літургії було зроблене спільне фото на згадку.

Довідка

Санктуарій Матері Божої Нокської, відомий як Нокська святиня, є римо-католицьким місцем паломництва і національною святинею в селі Нок (графство Майо, Ірландія), де місцеві жителі стверджують, що в 1879 році їм з’явилися Пресвята Діва Марія, святий Йосип, святий Іван Богослов, ангели та Ісус Христос (Агнець Божий).

21 серпня 1879 року свідки ясно бачили Пресвяту Діву Марію, одягнену в білі шати, її руки і очі були звернені до неба в молитві. На її голові була золота корона, а там, де корона прилягала до чола, — одна золота троянда. Праворуч від неї, шанобливо схилившись до неї, стояв святий Йосиф. Він виглядав старшим, його борода і волосся були сивими і, як і Богородиця, він був босий.

Ліворуч від Богородиці стояв Іван Богослов у єпископському одязі, з маленькою митрою. У лівій руці він тримав відкриту книгу, на сторінках якої чітко виднілися рядки і літери. Здавалося, що він проповідує, але голосу не було чути. Він стояв так, що не був повернутий спиною ні до Діви Марії, ні до Агнця, який стояв на простому вівтарі. Позаду Агнця був хрест. Свідки спостерігали і молилися понад 2 години, і хоча вони були мокрі, але помітили, що ні на об’явлення, ні на дах не впав дощ.

Унікальним для цього об’явлення є присутність Агнця Божого на вівтарі, візуальне представлення дару і таїнства Євхаристії. Цей центральний елемент не можна знайти в жодному іншому визнаному об’явленні Пресвятої Богородиці. Святиня Ноку була офіційно визнаною Папою Франциском як міжнародна Євхаристійна та Марійна святиня через Папську раду з нової євангелізації в березні 2021 року.