Папа: допомагати хворим дітям відчувати ніжну та обнадійливу присутність Ісуса
Про служіння та місію ватиканської педіатричної лікарні «Дитятка Ісуса» та про необхідність наукових досліджень задля ефективнішого лікування маленьких пацієнтів говорим Папа Франциск під час зустрічі із дирекцією та адміністрацією, медперсоналом та пацієнтами цієї ватиканської клініки.
«Дякую лікарні за її відкритість на світ, за те, що вирішила взяти на себе тягар цих страждання і цих дітей, які походять з багатьох країн», — мовив Святіший Отець, приймаючи у Ватикані дирекцію та адміністрацію, медперсонал та маленьких пацієнтів ватиканської педіатричної лікарні «Дитятка Ісуса» разом із їхніми батьками та рідними, з нагоди її 150-ліття. На початку своєї промови Вселенський Архиєрей висловив вдячність Президентові клініки пані Маріеллі Енок за її теплі слова привітання та привітав усіх присутніх у ватиканському залі Павла VІ.
Заснування лікарні
У своїй розповіді про започаткування клініки герцогиня Марія Грація Сальвіаті представила народження закладу як інтуїцію та як дар. Інтуїцію жінки і матері, яка відзначалась великою мудрістю, культурою та вірою. Йдеться про Арабеллу Сальвіаті, що жила у плідному періоді соціального католицтва. І дару щедрої родини, що зробила вчинок надзвичайної чуйності на користь дітей усього світу. З цієї початкової пожертви розвинулась клініка, яка вийшла далеко за межі міста Риму. «Таким чином, ця педіатрична лікарня стала надбанням не лише римської громади, але також й італійського та міжнародного суспільства», — додав Папа.
«Майбутнє — це історія дітей»
Далі він звернув увагу на гасло, яке було вибране для ювілейних святкувань: «Майбутнє — це історія дітей». Моральний авторитет хворих та страждаючих дітей є найправдивішою ідентичністю лікарні «Дитятка Ісуса». Усвідомлення цього є двигуном спільної праці, долаючи перешкоди та непорозуміння. Як зазначив Папа, моральний авторитет дітей завжди може бути закликом до вірності первісному покликанню цієї педіатричної лікарні та критерієм прийняття рішень у майбутньому. Одним словом, власне діти є головними, з ними слід зіставляти нашу працю, нашу дослідницьку діяльність, наші дії…
Відкритість клініки на дітей усього світу
Єпископ Риму подякував усьому колективу клініки за їхню відкритість на світ, за те, що лікарня приймає багато дітей, що прибувають з різних куточків світу. «Мені розповіли, що частіше, ніж раз у тиждень, на вертолітну площадку у Ватикані приземлюється вертоліт із дітьми з інших місць, що прибувають до лікарні „Дитятка Ісуса“», — додав Глава Католицької Церкви, вказуючи на те, що така політика відкритості вимагає великих фінансових ресурсів, тому, він окремо висловив глибоку вдячність усім жертводавцям, які своїми пожертвами підтримують фундацію „Дитятка Ісуса“. „Я сподіваюся, що міжнародні інституції зможуть знайти спосіб якомога краще сприяти цим коридорам охорони здоров’я, очікуючи на те, щоб у кожній країні зросла спроможність відповісти на фундаментальні потреби здоров’я“, — мовив Єпископ Риму.
Боже благословення лікарів
Далі, опираючись на свідченні однієї мами, що поділилась своїм позитивним досвідом лікування дитини у ватиканській педіатричній лікарні, Папа пригадав лікарям: «Будьте завжди свідомими того, що Боже благословення спочиває на ваших руках. Ваше вміння такого лікування — це подарунок для вас і для людей, які вам довірені». Необхідним є заанґажування всіх, аби лікарня «Дитятка Ісуса» й надалі виявляла особливе дбання Святого Престолу про дітей, пропонуючи конкретне свідчення Євангелія, в повній гармонії з тим, чого навчає Церква.
У цьому місті промови Святіший Отець поблагословив руки присутніх лікарів та медсестер, щоб вони й надалі могли допомагати хворим та страждаючим дітям, докладаючи всіх зусиль для їхнього видужання.
Готовність ділитись знаннями
Продовжуючи, Вселенський Архиєрей пригадав свідчення однієї медсестри, яка поділилась своїм досвідом служіння у Сирії. Це спонукало Папу до роздумів над темою відкритості персоналу ватиканської педіатричної клініки до обміну своїми знаннями та навиками на користь хворих в інших країнах світу. Мова йде про ту готовність віддати те, що у свій час лікарі та інший медперсонал щедро отримали. Кожен навчає чогось іншу людину; власне, також і в такий спосіб проявляється місія лікарні «Дитятка Ісуса».
Дослідження і лікування
За словами Папи, Директор з наукової роботи ватиканської клініки з великим ентузіазмом висловився щодо того, як лікування та науковий пошук є фундаментальними складовими діяльності лікарні «Дитятка Ісуса»: чим кращий науковий пошук, тим краще лікування. «Нема лікування без наукового пошуку. І нема майбутнього у медичній сфері без досліджень», — підсумував Святіший Отець, похваливши персонал клініки за успішність у цій сфері, що сприяє покращенню діагностування та лікування рідкісних захворювань та складних патологій.
«Таємниця страждання дітей не перестає промовляти до ваших сумлінь та мотивувати ваше людське та професійне заанґажування», — звернувся Єпископ Риму до присутніх, закликавши задуматись над запитання про те, чому страждають діти?! На його переконання, немає відповіді на це болюче запитання; є лише служіння страждаючій дитині і погляд нас усіх, звернений до Отця, щоб Він щось із цим зробив.
Розвиток на користь дітей
«Радію добрим функціонуванням лікарні та її постійним розвитком, незважаючи на численні труднощі; адже необхідно, аби в наступних роках було можливим і надалі надавати кожному пацієнтові найкраще лікування і щоб ніхто не був відкинутим», — додав Святіший Отець, пригадуючи, що це служіння вимагає великих фінансових ресурсів та придатних місць.
«Я закликаю вас прямувати вперед, будучи вірними Євангелію і слухняними моральному авторитету страждаючих дітей. Зі свого боку, висловлюю вам мою особливу вдячність за те, що ви допомагаєте хворим дітям відчувати поруч себе ніжну та обнадійливу присутність Ісуса. І не забувайте Його слів: „Усе, що ви зробили одному з Моїх братів найменших — ви Мені зробили“ (Мт. 25, 40)», — підсумував Папа, уділивши усім присутнім своє Апостольське благословення.
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ