Папа до Товариства Святого Петра: Досвідчити милосердя, аби дарувати його
Звертаючись до представників Товариства Святого Петра, Папа Франциск зазначив, що вони змушені пристосовувати своє служіння бідним до нових обставин, що склалися внаслідок пандемії. Він наголосив, що допомагаючи потребуючому, потрібно бачити в ньому ближнього, що, насамперед, потребує любові.
Молитва, дія, жертовність — такими є основні принципи діяльності Товариства Святого Петра, представників якого Святіший Отець прийняв на аудієнції у п’ятницю, 25 вересня 2020 року. Це товариство зродилася понад 150 років тому з ініціативи молоді Римської дієцезії, а сьогодні здійснює ряд проектів, покликаних підтримувати вчення Церкви шляхом свідчення милосердної любові у різних сферах життя.
Милосердне серце й трудолюбиві руки
Свою промову до членів товариства Папа зосередив на другому з їхніх принципів — дії. Він зауважив, що пандемія змусила їх змінити спосіб надавання допомоги як бідним Риму, так і численним сім’ям, що потрапили у скрутне економічне становище внаслідок кризи. Для того, аби відповісти на ці безпрецедентні виклики, потрібно мати серце, що здатне «бачити» рани суспільства, та руки, що трудяться задля милосердя.
Вселенський Архиєрей вказав на нагальну потребу виявляти нові форми матеріальної, загальнолюдської та соціальної бідності, що з’явилися в місті. Бідність, за його словами, є «сором’язливою», і тому її потрібно шукати. Допомагаючи людині, важливо приймати її до свого серця, вбачаючи в ній не потребуючого чужинця, а ближнього, що потребує любові.
Жити милосердям і дарувати його
Посилаючись на слова свого попередника святого Івана Павла ІІ, який в енцикліці Dives in misericordia писав, що світ «здається, не залишає місця для милосердя», Папа Франциск наголосив, що кожен з нас покликаний змінити цю тенденцію, пояснюючи, що «це стає можливим, якщо ми самі дозволимо силі Божого милосердя доторкнутися до нас». Найкращим способом для такого досвіду, як зауважив він, є Святе Таїнство Покаяння, у якому ми представляємо Богові власні злидні й нас огортає Його милосердя. «І цим милосердям ми покликані жити і його дарувати», — додав він.
Креативність милосердя
Наступник святого Петра підкреслив, що в контексті пандемії милосердя вимагає креативності, аби пристосувати своє служіння до нових обставин. Власне таку креативність проявили молодші члени Товариства Святого Петра, телефонуючи до старших, аби підтримувати їх на дусі.
Конкретне вираження милосердя Папи до бідних
На завершення Святіший Отець закликав присутніх і надалі з радістю чинити діла милосердя, будучи уважними до потреб бідних, та не втомлюватися просити благодаті Святого Духа в особистій та спільній молитві. Він висловив їм вдячність за те, що вони є «конкретним вираженням милосердя Папи, що опікується бідними Риму», а також за їхню співпрацю в щорічній збірці «Петрів Гріш».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ