Папа до новобранців Швейцарсьскої Гвардії: Не забувайте, що Господь завжди біля вас
Звертаючись до новобранців Папської Швейцарської Гвардії, які складуть присягу в неділю, 4 жовтня, Святіший Отець побажав їм скористатися нагодою перебування у Вічному Місті для духовного, культурного та загальнолюдського збагачення.
«Я сердечно вітаю новобранців, які за прикладом багатьох їхніх співвітчизників вирішили присвятити певний період своєї молодості служінню Наступнику святого Петра. Присутність ваших рідних виражає відданість швейцарських католиків Святому Престолу, а також моральне виховання та гарний приклад, за допомогою якого батьки передали своїм дітям християнську віру та почуття великодушного служіння іншим».
Цими словами Папа Франциск звернувся до новобранців Папської Швейцарської Гвардії, приймаючи їх на аудієнції у п’ятницю, 2 жовтня 2020 року, напередодні їхньої урочистої присяги, що відбудеться в неділю, 4 жовтня.
Молодь ризикує піддатися «пограбуванню» душі
Пригадуючи, як під час Пограбування Риму 1527 року героїчно загинули 147 гвардійців, захищаючи Папу Климента VII, Святіший Отець зазначив, що у сьогоднішньому соціальному контексті багато молодих людей ризикують піддатися «пограбуванню» душі, що означає «дотримуватися ідеалів та способу життя, що відповідають лише матеріальним бажанням або потребам».
Якнайкраще скористатися нагодою
«Бажаю вам, аби ваше перебування в Римі, було сприятливим часом, щоб якнайкраще використати все позитивне, що пропонує вам це місто», — підкреслив Папа, додаючи, що час, проведений тут, є унікальним моментом у їхньому житті, тому варто прожити його в дусі братерства, допомагаючи одне одному провадити життя, багате змістом та християнською радістю.
Вірність Христовому покликанню
Наступник святого Петра також побажав новобранцям Папської Швейцарської Гвардії аби присяга, яку вони складуть у неділю, 4 жовтня, була свідченням вірності їхньому покликанню, отриманому в Хрищенні, тобто вірності Христові, який закликає їх бути людьми та християнами, головними дійовими особами власного життя.
«З Його допомогою та силою Святого Духа, — підкреслив він, — ви спокійно долатимете життєві перешкоди та виклики. Не забувайте, що Господь завжди біля вас: я щиро бажаю вам завжди відчувати його втішаючу присутність».
Не кількість вчинків, а кількість любові
На завершення Святіший Отець висловив вдячність усім членам Папської Швейцарської Гвардії не тільки за те, що вони роблять, але й за те, як вони це роблять. Він процитував слова святої Терези з Калькутти, яка наприкінці свого життя говорила, що нас будуть судити не по тому, скільки ми зробили, а по тому, скільки любові ми вклали в те, що робили.
Довідка
Офіційною датою «народження» Швейцарської гвардії вважається 22 січня 1506.
Цього дня 150 швейцарських найманців, які мали репутацію сміливих і дисциплінованих солдатів, приїхали до Рима, щоб захищати Папу. Їх зустріч Папа Юлій II, який і заснував гвардію.
Тоді Швейцарія була бідною країною і постачала найманих військових. Тому швейцарські гвардійці охороняли спокій багатьох монархів Європи. Сьогодні вони служать тільки у Ватикані. Не зважаючи на те що швейцарські гвардійці були найманцями, вони героїчно захищали Ватикан від ворогів.
Нині корпус швейцарської гвардії він налічує 110 членів. До Папської гвардії можуть належати тільки католики-швейцарці у віці 19–30 років, зростом не менше 174 см, які перед цим пройшли військову службу у своїй країні.
Претенденти, які витримали відбір, проходять підготовку з використання спецзасобів і технік для управління натовпом, захисту важливих державних і духовних діячів, а також набувають інші навички, котрі необхідні для подальшого несення служби.
У Ватикані вони служать щонайменше 25 місяців. Служба у Ватикані може бути продовжена.
Гвардія налічує всього п’ять офіцерів — підполковник, капелан, майор, капітан і командир гвардійців.
Присяга новобранців відбувається щороку 6 травня, на спомин про «sacco di Roma» — зруйнування Риму військами імператора Карла V 6 травня 1527 року. Тоді 147 з 189 швейцарських гвардійців загинуло біля стін Ватикану, захищаючи Святий Престол. Завдяки героїзму швейцарців Папа Климент VII зумів сховатися від ворогів в неприступному замку святого Ангела на березі Тибру.
Гвардійці захищають Папу Римського від замахів, як у Ватикані, так і під час його закордонних візитів.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ