Митрополит Євген Попович разом із Польською єпископською конференцією розпочали ювілейний рік з нагоди 100-ліття від дня народження святого Івана Павла ІІ

17 червня 2020

У першу неділю по Зісланні Святого Духа, коли Східна Церква згадує Всіх Святих, Конференція Єпископів Польщі зібрался, щоб Божественною Літургією розпочати загальнодержавні святкування 100-ліття від дня народження Кароля Войтили — святого Івана Павла ІІ.

Місцем урочистостей було обрано Санктуарій Св. Івана Павла ІІ, який є частиною Центру Івана Павла ІІ на краківських «Білих Морях», що знаходяться в Лагевніках. Окрім того, у цьому місці знаходилися хімічнi підприємства Solvay, в яких працював під час Другої світової війни молодий Кароль Войтила. Ініціатором повстання Центру і його будівничим був багатолітній секретар Папи Івана Павла ІІ – кардинал Станіслав Дзівіш (Stanisław Dziwisz). У 2006 році під час зустрічі з молоддю у Кракові Папа Венедикт XVI посвятив наріжний камінь цієї будівлі, а вже у 2016 році було посвячено храм на славу Божу.

В урочистостях взяв участь високопреосвященний архиєпископ Євген Попович, митрополит Перемисько-Варшавський, у супроводі о. д-ра Миколи Костецького, канцлера Курії, і о. Адріяна Лихача, сотрудника місцеврої греко-католицької парафії.

Очолив молитовну спільноту, яка зібралася навкого Господнього престолу і особи св. Івана Павла ІІ, Апостольський нунцій у Польщі – архиєпископ Сальваторе Пеннаккіо (Salvatore Pennacchio).

На початку богослужіння господар місця Краківський архиєпископ і митрополит Марек Єдрашевські (Marek Jędraszewski) привітав усіх архиєпископів, єпископів, священників, монахів і монахинь, усіх присутніх вірних і гостей, а також представників місцевої і державної влади на чолі з п. Маршалек Сейму РП Ельжбетою Вітек (Elżbietą Witek). На закінчення привітання митрополит Краківський підкреслив, що ці святкування є подякою Богові за дар життя, священство, єпископство і папське служіння св. Івана Павла ІІ, а одночасно сплатою через молитву і пам’ять боргу щодо його особи, світло якої просвічувало зростання єпископату у Польщі.

У своїй проповіді кардинал Станіслав Дзівіш (Stanisław Dziwisz) звернув увагу присутніх на місійний вимір Церкви і сказав, що Іван Павло ІІ був місіонарем світу, витривалим проповідником волі, яку подарував нам Христос, а також сторожем і голосителем світла Його Євангелія правди і життя. Пригадуючи одні з останніх слів Івана Павла ІІ: «Шукав їх, а вони сьогодні прийшли до мене», – кардинал ствердив, що в житті Папи, його діяльності, а також в його відході і смерті милосердний Господь Бог в черговий раз показав нам красу місійної Церкви.

Після Літургії усі присутні зустрілися на святковій вечері, а потім повернулися до святині, де відбувся концерт, присвячений цьому ювілею. Наступного дня архиєпископи і єпископи Конференції єпископів Польщі у Санктуарію в Кальварії Зебжидовській, який відіграв важливу роль у духовності, побожності і житті Кароля Войтили, у монастирі отців бернардинів, відкрили і посвятили зал, присвячений св. Іванові Павлові ІІ. Відтак було відслужено Божественну Літургію у базиліці Введення у Храм Пречистої Діви Марії у родинному місті Вадовіцах.

Фото: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
За матеріалами Перемисько-Варшавської архиєпархії УГКЦ