Митрополит Василій Семенюк привітав Збаразьких вогнеборців з ювілеєм

18 квітня 2019

17 квітня в Збаражі відбулись урочисті заходи з нагоди 75-річчя пожежної охорони Збаразького району. У 1944 році тут почала діяти міська пожежна команда. З того часу вона пройшла нелегкий шлях розвитку та змін, неодноразово зазнавала реформувань. Змінювались покоління керівників та особового складу, але незмінними залишилася мета та сутність служби — берегти, захищати й рятувати від стихій і небезпек свою землю та свій народ. У наші дні Збаразький підрозділ ДСНС став потужним бойовим гарнізоном — гарантом безпеки мешканців району.

Митрополит Василій Семенюк привітав Збаразьких вогнеборців з ювілеєм

Привітати збаразьких вогнеборців з нагоди свята завітав архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк, який очолив Молебен у храмі Воскресіння Господнього м. Збараж. Відтак архиєрей освятив пам’ятну таблицю на честь вогнеборця Романа Граблюка, який трагічно загинув 1969 року під час гасіння пожежі у Тернопільському медичному інституті. Також були присутні різні органи влади та місцевого самоврядування, силові структури, громадські організації, прибули колеги-пожежники з Польщі та Німеччини та вся велика дружня родина рятувальників області.

Урочистості розпочались зі святкового богослужіння в церкві Вознесіння Христового. Після цього, присутні взяли участь у покладанні квітів до пам’ятників Героям Небесної Сотні й Івану Франку та урочистою ходою вирушили до пожежно-рятувальної частини. Тут відкрили меморіальну дошку герою пожежної охорони області командиру відділення ППЧ-13 (м. Збараж) Роману Гралюку, загиблому 5 травня 1969 року при виконанні службових обов’язків.

Святкові заходи продовжились на території Збаразького замку складанням присяги молодого покоління рятувальників Тернопілля, що вступили до лав пожежно-рятувальної служби.

Гості вітали вогнеборців, зичили їм здоров’я, миру, добробуту, щастя та професійного зростання. Бажали, нехай їхня благородна справа живе вічно і приносить добрі плоди для людей та України! Поряд з цим, за сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, самовідданість і професіоналізм, позитивні досягнення в роботі, з нагоди відзначення 75-річчя пожежної охорони Збаразького районну кращих працівників та ветеранів пожежно-рятувальної служби було нагороджено медалями, почесними відзнаками, грамотами та цінними подарунками.

Звертаючись до присутніх, начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей подякував колегам-рятувальникам за самовіддану працю, жертовність і любов до професії. Він наголосив: «Ми будемо стояти на захисті свого краю від наслідків надзвичайних подій та ситуацій, доки існуватиме світ, та своїм прикладом навчимо прийдешні покоління любити та шанувати рідну землю, історію та благородну службу, представниками якої ми є сьогодні!».

Під час свого свята рятувальники провели виставку пожежно-рятувальної техніки та святкову акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». У жителів та гостей Збаража була чудова нагода дізнатися, як змінювалися та розвивалися технічні можливості служби впродовж десятиріч, від кінно-бочкового ходу та пожежного автомобіля на базі «полуторки», відреставрованого фахівцями, до сучасних автоцистерн та інших спеціальних автомобілів, які сьогодні є на озброєнні Служби порятунку «101».

За матеріалами Управління ДСНС України у Тернопільській області
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ