Митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк став головним промовцем під час католицького Молитовного cніданку в Вашингтоні

16 березня 2023

«У XXI столітті, коли майже все можна купити і продати, коли правда стає договірною, коли медіа, політика, дипломатія та популярна культура зумовлені антиетикою постправди, українці кажуть: «Ні. Не все можна захопити. Існує добро, а існує абсолютне зло. Є правда, а є брехня». І роблять це, жертвуючи своїм життям. Свідомо, свідомо і вільно», — у своєму слові на щорічному Католицькому молитовному сніданку, що відбувся 14 березня в Вашингтоні, митрополит Борис Ґудзяк зосередився на глибинній суті війни в Україні і її значенні для всього світу та закликав учасників вдивлятися у обличчя Воскреслого Христа.

Національний католицький молитовний сніданок був започаткований у 2004 році у відповідь на заклик святого Івана Павла ІІ до «нової євангелізації» і проводиться щороку. Він збирає релігійних лідерів, політиків, урядовців і мирян. Цьогоріч у ньому взяли участь понад 1000 осіб, як зазначає Служба комунікації Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Крім митрополита Бориса Ґудзяка, промовцем на цьогорічному заході також був Картер Снід, директор Центру етики та культури, професор права та політології в Університеті Нотр-Дам, який говорив про захист гідності ненароджених.

Принципи, заради яких варто жити і навіть померти

Архиєпископ Філадельфійський наголосив на тому, що українці показують світові, що існують принципи, заради яких варто жити і навіть померти — гідність, правда, свобода.

«Ми бачимо їхню безстрашність і інтуїтивно розуміємо, що це не бездумна бравада. Це віра у вічність. Українці готові ризикувати життям, тому що їхній страх смерті не остаточний. Цей страх перемагає надія на вічне життя», — зауважив митрополит.

Свідчення о. Михайла Димида

Під час своєї промови владика Борис попросив до слова-свідчення отця-доктора Михайла Димида, син якого — Артемій — пішов на війну добровольцем і загинув влітку минулого року.

«У червні минулого року його син… віддав своє життя за людську гідність», — сказав митрополит Ґудзяк. «Як Отець Небесний, він благословив свого сина на місію, яка призвела до жертви його життя».

Отець Михайло попросив присутніх молитися і підтримувати Україну у її боротьбі за свободу і гідність.

Чотири основні принципи соціального вчення Католицької Церкви

Митрополит також наголосив на чотирьох основних принципах соціального вчення Католицької Церкви — повага до людської гідності, солідарність, субсидіарність і загальне благо — та як вони увиразнюються під час війни в Україні. Прикладом глибокої людської солідарності є те, як українці у відносно безпечних регіонах прийняли внутрішньо переміщених осіб, а субсидіарність — прийняття рішень на низькому рівні — є принципом, за яким діють Збройні Сили України.

Він подякував американським католикам за молитву, підтримку і фінансову допомогу та попросив продовжувати, адже війна триває і продовжує виснажувати всі ресурси України.

Фото: Catholic News Agency