Митрополит Борис Ґудзяк як представник Конференції католицьких єпископів США здійснив візит до Румунії

17 вересня 2022

Архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк завершив тур Румунією, представляючи Конференцію католицьких єпископів США (USCCB) як член підкомітету Церкви в Центральній та Східній Європі. Архиєпископа супроводжували Дженніфер Гілі, директор підкомітету, Ендрю Кіркпатрік, грантовий спеціаліст підкомітету, та Софія Захарчук, керівник штату Української католицької архиєпархії Філадельфії.

Подорож розпочалася у місті Бухаресті з відвідування Римо-католицької архиєпархії Бухареста, де делегація зустрілася з Його Ексцеленцією Аурелом Перкою, архиєпископом і митрополитом Бухареста. Про це зазначає пресслужба Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Далі делегація відвідала Румунську греко-католицьку архиєпархію в Блажі, де їх прийняв владика Крістіан Думітру Крішан, єпископ-помічник архиєпархії Алба-Юлія та Фегараш.

Візит включав кілька богослужінь у різних парафіях у Блажі, включно з катедральним собором, відвідуванням семінарії, прогулянкою Полем Свободи, де побував Папа Франциск у 2019 році, майбутнім музеєм архиєпархії, а також зустріч із біженцями, які проживали в рідному домі. Делегація також відвідала Тиргу-Муреш, де побачила новий храм, який будується, а архиєпископ Борис взяв участь у конференції щодо поточної ситуації в Україні та зустрівся з українськими біженцями, яких прийняв один із парафіяльних священників.

Після архиєпархії Блажа делегація вирушила до м. Клуж, де їх прийняв єпископ Клаудіу-Лучіан Поп, єпарх Клуж-Герла. Під час перебування в Клужі архиєпископ Борис привітав учнів з їхнім першим шкільним днем і зустрівся з директором школи, щоб обговорити прагнення щодо розширення та розвитку школи. Делегація відвідала Університет Бабеш-Бойяї в Клуж-Напоці (BBU), де зустрілася з ректором університету д-ром Даніелем Давидом, деканом Школи греко-католицького богослов’я та членами патристичного центру університету. Також делегація відвідала новий собор, який ще будується.

Перед від’їздом з Румунії архиєпископ Борис відвідав сестер у Сіґеті, які з початку війни прийняли понад 1500 українських біженців, які наразі все ще живуть у кількох родинах. Владика Борис подякував румунам за теплий прийом і гостинність не лише для делегації, але й для всіх українських біженців.