«Милосердна і співчутлива любов стане найкращим знаком того, що ми є справжніми Христовими учнями», — владика Богдан Дзюрах про акцію «Нагодуй голодного»

18 листопада 2020

Проповідуючи 15 листопада, у Всесвітній День убогого, запроваджений Папою Франциском у 2017 році, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах закликав усіх вірних та людей доброї волі долучитися до безстрокової благодійної ініціативи Української Греко-Католицької Церкви «Нагодуй голодного».

У своїй проповіді на XXIII Неділю по Зісланні Святого Духа владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, говорить про те, що бідність можна подолати лише через переміну в людських серцях. «Церква усвідомлює, що подолати суспільні проблеми і виклики не вдасться самими лише закликами, чи навіть так необхідними економічними реформами, бо часто в нашій українській дійсності так звані „реформи“ робляться для особистої вигоди небагатьох наближених до влади, а не для блага всього українського народу. То ж потрібна глибока „переміна в людських серцях, у звичках і стилях життя“ (Папа Франциск, Енцикліка „Усі брати“, 166)», — мовить архиєрей.

Протистояти людській убогості

Слідуючи за думками Святішого Отця Папи Франциска, далі проповідник звертає свій погляд на першопричини сучасної убогості: «Убогість це — плід соціальної несправедливості, моральної нужденності, захланності небагатьох і загально поширеного збайдужіння! Так, є соціальна несправедливість і вона домагається реформ і змін на економічному та державному рівні. Ми також розуміємо, що за соціальною несправедливість, як правило, стоїть „моральна нужденність“, тобто гріх, звільнити від якого може тільки Бог. Ми розуміємо також, що є „захланність небагатьох“, від якої страждає все суспільство, і на це ми не маємо великого впливу».

Долати збайдужіння Божою любов'ю

Проте, за словами владики Богдана, є ще щось, що стосується кожного з нас, дуже особисто: «загально поширене збайдужіння». «І це останнє — вже наша особиста проблема. Бо ми так часто відвертаємо свій погляд від людського страждання, ми відгороджуємося від ближнього муром байдужості, нас не зворушують страждання мільйонів африканців, які сьогодні на очах у всього світу вмирають жахливою голодною смертю. Але ми часто також проходимо байдужо попри убогого сусіда чи сусідку, які мешкають на одній сходовій клітці з нами… Тож подолання убожества у світі залежить від подолання першопричини, яка вражає кожного із нас, а саме — збайдужіння. А для цього слід відкритися до Божої любові, яка, за словами Папи, здатна зворушити наші серця і пробудити в них співчуття і спонукати до діл милосердя супроти наших братів і сестер, які перебувають у нужді. А таких буде що раз то більше», — заявив єпископ.

«ООН офіційно повідомляє, що від початку пандемії в Україні більше 80 % домогосподарств втратили доходи. До того ж у більш ніж 40 % сімей принаймні один член сім’ї втратив роботу. Підсумок: коронавірус стане причиною бідності більше ніж 9 мільйонів українців», — із сумом та тривогою промовив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

Жити новим Божим життям

Будучи вірною своєму народові, Церква не може залишатися осторонь і усіма своїми силами і можливостями намагається зарадити такому стану українського суспільства. Саме тому, за словами владики Богдана, була оголошена безстрокова благодійна ініціатива «Нагодуй голодного». «До цієї акції усіх сердечно закликаємо і запрошуємо, бо через неї ми не тільки допоможемо нашим ближнім, але ми зробимо явним нове Боже життя, яке маємо в нашому серці, і яке дарував нам наш Воскреслий Спаситель, нове життя, суттю якого є любов. Милосердна і співчутлива любов, яке пливе із переміненого Божою благодаттю серця і урухомлює Христових учнів до діяльного служіння знедоленим і потребуючим, стане найкращим знаком того, що ми є справжніми Христовими учнями і що Божа любов живе у нас», — зазначив наприкінці своєї проповіді Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах.