«Ми молимо Бога про мир і справедливість для України»: провідні богослови світу виступили із підтримкою України

3 березня 2022

2 березня 2022 року провідні богослови світу оприлюднили Лист підтримки українського народу у несправедливій війні, у яку його було втягнуто повномасштабним вторгненням Російської Федерації.

Лист підтримки

українського народу від провідних богословів світу

Ми, богослови з різних країн і континентів, висловлюємо повну солідарність із закликами християнських церков в Україні припинити військову агресію Росії проти їхньої країни. Ми найрішучіше засуджуємо цю війну проти суверенної держави Україна. Ця неспровокована атака, яка вже коштувала тисячі життів, не може мати жодного виправдання. Вона призведе до ще багатьох людських трагедій, якщо буде продовжена. Це злочин проти міжнародного права, проти прав людини, проти свободи та проти людства. Напад на Україну — це напад на самі підвалини людської цивілізації, що живиться моральним керівництвом християнства та інших світових релігій. Усіх, хто винен у цьому акті війни, потрібно назвати поіменно та притягнути до відповідальності.

Ми стоїмо разом з народом України в цей трагічний момент його історії і просимо людей усього світу молитися разом з нами за Україну та українців. Ми також просимо молитися за народ Росії: як за тих із них, хто має мужність протистояти злу, так і за тих, кому промили мізки злісною пропагандою, що розповсюджується медіа-машиною їхньої держави, і перетворено на знаряддя боротьби злочинної діяльності свого керівника. Ми закликаємо всіх світових лідерів, які поважають свободу, людську гідність і демократичні принципи, чинити якнайсильніший тиск на Кремль, щоб негайно припинити цю війну та вивести всі свої війська з території України. Ми закликаємо всіх релігійних лідерів Росії чітко засудити несправедливу і злочинну війну та страждання, які їхня держава принесла сусідній країні та Європі. Ми закликаємо всіх людей доброї волі підтримати жертв цієї агресії. Ми молимо Бога про мир і справедливість для України, Росії, Європи та всього світу.

Ми виступаємо з цим коротким і терміновим закликом як богослови, покликанням яких є проповідувати Євангеліє правди і справедливості. Молимося, щоб Бог милосердя дарував мир і свободу кожній людині, створеній за образом і подобою Божою, кожній родині, кожному дому і кожному народу.

Ми закликаємо наших сестер і братів із кожної Церкви, деномінації та релігії поставити свій підпис на підтримку нашого звернення.

• Rev. Prof. Dr. Yury P. Avvakumov, University of Notre Dame, Indiana, USA
  • Rev. Prof. Dr. Victor Ronald La Barrera Villareal, CEBITEPAL Biblical Theological Pastoral Center for Latin America of the Latin American Episcopal Council, Bogotá, Columbia
  • Mons. Prof. Dr. Antonio Luiz Catelan Ferreira, Pontifical Catholic University of Rio de Janeiro, Auxiliar Bishop of the Archdiocese of São Sebastião do Rio de Janeiro, Brazil
  • Prof. Dr. John C. Cavadini, University of Notre Dame, Indiana, USA