Масштабний проєкт «Бієнале Шептицький» завершився в УКУ

29 жовтня 2020

Масштабний проєкт «Бієнале Шептицький/Sheptytsky Biennale» відбувся у Центрі Шептицького Українського католицького університету за підтримки Українського культурного фонду.

Масштабний проєкт «Бієнале Шептицький» завершився в УКУ

Ця подія, за задумом організаторів, мала на меті модернізувати постать митрополита Андрея Шептицького та привернути увагу креативних середовищ до його ідей. Так у рамках заходу було проведено публічні лекції, Open Call для молодих художників, навчальний бізнес-кейс від Lviv Business School, відзнято блог публіциста, віцеректора УКУ Мирослава Мариновича про Шептицького, документальний фільм «Історичної правди» про митрополита, відеоінтерв’ю з відомими підприємцями та інтелектуалами.

Про це інформує сайт УКУ.

Масштабний проєкт «Бієнале Шептицький» завершився в УКУ - фото 60810

«Вже декілька років центр Шептицького є місцем, яке намагається модернізуватися, перекласти важливі для УКУ і спільноти сенси на мову сучасності. Саме такий основний задум мав проект – перекладання постаті Шептицького на мову сучасності, тому що нове покоління говорить трохи іншою мовою, ніж це було колись. Отже, ми повинні прекладати поколінням сенси», – каже організатор проєкту Юрій Кучерявий.

Масштабний проєкт «Бієнале Шептицький» завершився в УКУ - фото 60813

Задля популяризації ідей митрополита об’єднались науковці, письменники, митці, громадські діячі та журналісти. Разом вони провели 11 публічних лекцій, крім того у власному блозі, що налічує 10 відео, віцеректор УКУ Мирослав Маринович проаналізував думки й засади Шептицького щодо економіки, патріотизму, лідерства та влади.

Так, як митрополит цінував творчість, проєкт не залишив поза увагою художників, які виливали свої ідеї на полотна. До участі в конкурсі долучилися митці з цілої України, зокрема зі Сходу. Кращі роботи, обрані професійним журі, були нагороджені.

Переможцями стали: І місце – Марія Білінська, графічний цикл “За|буття”, ІІ місце – Альбіна Ялоза, робота “Військо Бога”, ІІІ місце – Михайло Барабаш, об’єкт “Спектральна чуттєвість”.
Після карантину планується виставка робіт, які брали участь в конкурсі, щоб люди змогли на власні очі побачити оригінали.

Ще одним вагомим досягненням проєкту є документальний фільм «Історичної правди» про митрополита. До його створення долучився український журналіст, історик і публіцист Вахтанг Кіпіані.

«Ідея створити фільм народилася в самому УКУ. Коли університет збирав партнерів для здійснення проекту, вони подумали про «Історичну правду». Тому ми є запрошена сторона, ми не пропонували, можна лише подякувати їм за це рішення, що вони до нас звернулись. Тобто в УКУ була ідея, а в «Історичної правди» є багаторічний досвід використання цікавих постатей в історії для популяризації соціальних, культурних тем і тут все співпало»,- каже автор і режисер фільму Вахтанг Кіпіані.

Масштабний проєкт «Бієнале Шептицький» завершився в УКУ - фото 60811

Документальний фільм з елементами сценографії складається з п’яти частин, що є одним суцільним полотном.

«Головна ідея фільму показати молодим людям, я сподіваюсь, що це буде основна аудиторія, Шептицького як людину ХХІ ст. в умовах, які зовсім на це століття не схожі. Спроба показати його перед викликами того часу, який для нас вважається актуальним і є суттю».

Прем’єра відбудеться в УКУ і відповідно фільм вийде першочергово на платформах університету.

Дослідниця життя і служіння Андрея Шептицького Ліліана Гентош схвалює різноманіття лекторів у «Бієнале Шептицький».

«Кожен проект чим раз далі просуває наші знання, відкриває горизонти. Бієнале Шептицький був унікальний тим, що в ньому взяли участь особи, які походять з різних середовищ. Тут були науковці, але науковці з різних ділянок, люди з бізнес середовища і ті, хто цікавиться соціологією. Звичайно, що їхній погляд на діяльність митрополита є іншим, в іншому фокусі, тому було дуже цікаво почути таких людей, адже це стимулює дискусію й розвиток», – ділиться враженнями Ліліана Гентош.

У межах проєкту для присутніх Ліліана Гентош читала публічну лекцію на тему «Спадщина Шептицького».

Масштабний проєкт «Бієнале Шептицький» завершився в УКУ - фото 60812

«Постать митрополита є складною і водночас глибокою. Мені хотілося подумати, який слід він залишив в історії, який він мав вплив на діяльність і подальше життя греко-католицької церкви та української спільноти. Тому ця тема мене цікавила, хотілось узагальнити і переосмислити все те, на що вплинув і продовжує впливати митрополит Шептицький, зокрема історію, яка продовжує писатися, на жаль, вже без нього», – каже дослідниця.

За матеріалами Українського католицького університету
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae