«Любімося, родини, між собою», — єпископ Йосиф Мілян у Всеукраїнський тиждень подружжя та сім’ї

12 травня 2020

«Сьогодні моє побажання нашим українським родинам — любімся, любіться, любіть своїх дітей. Ця інвестиція найголовніша в їхньому житті, яка повернеться великим відсотками на майбутнє», — про це 11 травня 2020 року говорив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії у своєму відеозверненні з нагоди Всеукраїнського тижня подружжя та сім’ї.

На початку свого слова архиєрей наголосив, що в ці Пасхальні дні Церква особливо скеровує свою увагу, погляд та молитву в ім’я християнської родини. Він зауважив, що у сфері людських стосунків буває так, коли родини закриваються у собі. «Нам достатньо бути між собою в малесенькому гроні. Ми перестали відчувати почуття радості і впевненості у великому гроні родини. Здається, ціла ідея великої спільноти як родини, як народу, як Церкви починає нівелюватися», — зауважив протосинкел Київської архиєпархії.

Роздумуючи над цією проблемою, єпископ сказав, що сьогодні можна прочитати багато мудрих книжок та трактатів на тему педагогіки родини: «Повернуся до своєї старої хати в Добрянах, до мами, яка безнастанно казала до нас п’ятьох дітей: „Діти, любіться, гуртуйтеся, помагайте собі, будьте єдині, не сваріться, не бийтеся…“. Я не чув іншої науки, як тільки ту — „любіться“. Моя мама не була великим педагогом, але цей стержень — „любіться“ — заклала нам усім… Мені здається, що наслідок такої глибокої педагогіки залишила в наших життях слід. Я дуже часто роблю якісь заходи, щоби збирати усіх нас — Мілянів. Пробую використовувати кожну нагоду і дуже мене болить серце, коли хтось не має змоги бути на цьому родинному зібрані», — поділився єпископ.

Своє слово владика Йосиф завершив словами: «Любімося, родини, між собою. Любім свою велику українську родину — національну і християнську, Церковну! Це коштує зусиль, але це варто робити. Бо інакше загубимося в цьому світі та не відчуємо радості. Бо радість йде від приємного глибинного спілкування між нами — родинами, які складаються з окремих людей. Тому, у цій Пасхальній радості зичу усім християнським родинам, усім нашим священничим чудовим гарним молодим родинам, глибокої взаємної і Божої любові», — побажав архиєрей.

Нагадаємо, що Всеукраїнський тиждень подружжя та сім’ї в цьому році припадає на дні 11–17 травня. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі повідомили у Комісії УГКЦ у справах родин.

«Радість любові, яку переживають у родинах, є також радістю Церкви…» — це перші слова папи Франциска у його апостольському повчанні «Радість любові». У прес-службі комісії зазначають, що Всеукраїнський тиждень родини — чергова нагода нагадати усім українським сім’ям, що Церква є разом з ними: молиться, чуває і дбає, щоб кожна мала домашня Церква була щасливою. «Об’єднаймося в цей тиждень до щирої та посильної молитви за українські сім’ї. Особливо молімося спільно у своїх сім’ях, подбавши для цього про спільний час та місце (бажано, щоб це був спеціально облаштований родинний куток, так зв. — „покуття“ із іконами Христа, Богородиці, когось із святих, Святим Письмом, Катехизмом УГКЦ „Христос — наша Пасха“, „Життям Святих“ тощо)».

Також у Комісії родин запропонували спільні молитовні ініціативи за родини, до яких можна приєднатися за поданими посиланнями:

1. Щоденна Божественна Літургія о 9.00 год. за сім’ї із катедрального Собору Верховних апостолів Петра і Павла Бучацької єпархії та словом до сімей єпархіального голови Комісії у справах родини о. Володимира Гриціва. Дивитись А також з катедрального собору Івано-Франківської архиєпархії — Божественна Літургія, Молебень до Богородиці, наука о 8.00. Дивитись

2. Молебень до Богородиці із Патріаршого Собору за відступлення пандемії коронавірусу, за недужих, за медичних працівників і за все людство щоденно о 12.00 год. Дивитись

3. Щоденна вервиця до Богородиці за сім’ю о 21.00 год — Луцький екзархат УГКЦ. Дивитись

4. Молебень до Пресвятої Богородиці перед списком Чудотворної ікони у Соборі Вишгородської Богородиці. Середа 13 травня, 18:30. Очолить молитву Голова Комісії у справах родин Київської архиєпархії протоієрей Ігор Гріщенко. Приєднатися до молитви можна на фейсбук сторінці Київської архиєпархії. Дивитись

5. Долучайтеся впродовж тижня до онлайн марафону сімейних фото та дитячих малюнків, вказавши хештег # дякуюБогузасімю # тижденьподружжя

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ