«Кілька кроків для подолання духовної посухи». Відеоблог № 53 владики Венедикта Алексійчука

10 березня 2020

Владика Венедикт Алексійчук продовжує започатковану через youtube-канал «Школу молитви». Цього разу правлячий архиєрей Єпархії святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США) роздумує над моменти духовної посухи, у які не має бажання молитися та розмовляти із своїм Творцем.

У житті є моменти, коли хочемо молитися, та це дуже зрідка. Тому дуже важливо мати порядок молитви ― зранку й ввечері, коли ходимо до храму.

Окрім того, приходять моменти певної посухи, коли не хочеться молитися, не хочеться брати молитовник, промовляти слова від себе, коли не маємо відчуттів, пережиттів. Тоді відчуваємо посуху і, здається, що ніхто нас не чує, що Бог полишив. У такі періоди важливо розуміти, що робити.

Часто від нас не залежить, що переживаємо посуху, кризу, депресію. Нам треба життєдайного дощу, а ми його можемо взяти від Господа. Зустрітися з ним можемо під час Сповіді, Святої Євхаристії, читання Святого Писання, творів святих отців, читання молитов…

Маємо прийти до Господа, щоб Він втамував нашу спрагу. Коли трудно читати Святе Письмо. Тоді Бог ― Життєдавець, який дає нам джерело життя, сповнить нас і ця криза мене. Тому ніколи не варто залишатися сам на сам із такими проблемами, бо можна ще глибше погрузнути в депресивний стан.

Приходити до Господа, бути з Ним, тоді Він наповнить нас, бо завжди має цю силу. Маємо прийти, щоб Святим Духом Бог перемінив нас і, щоб ця посуха пройшла, а щось добре в нас розквітло і зародило.

За матеріалами офіційного youtube-каналу Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця та Дивенсвіту