Католики в Ірландії сподіваються прийняти українських біженців

22 березня 2022

Католицькі церкви Ірландії розглядають можливість розміщення українських біженців у парафіяльних залах та школах.

Католики в Ірландії сподіваються прийняти українських біженців

Понад 6600 біженців від війни в Україні вже прибули до Ірландії, країни з населенням близько 5 мільйонів чоловік. Третина новоприбулих тимчасово розміщується в готелях, повідомляє Irish Times.

Посол України в Ірландії Лариса Герасько передбачила, що до Ірландії можуть приїхати до 80 тисяч українців, які втікають від війни, після того, як країна відмовиться від візового режиму та запропонує особливий статус біженця на три роки.

Архиєпископ Імон Мартін з Арми заявив журналістам цього тижня, що Церква перебуває на ранніх етапах оцінки потенційних церковних об’єктів, які можна було б перепрофілювати для розміщення сімей біженців.

«Якщо сюди прибуде велика хвиля людей, ми хочемо мати можливість відкрити свої двері та вітати їх якомога більше», — сказав владика Мартін виданню «Irish Examiner» 16 березня.

«У всіх наших парафіях ми запросили наші парафіяльні, душпастирські та фінансові ради та священиків подумати, чи є майно, яке ми можемо надати українським родинам», — сказав він.

Примас всієї Ірландії сказав, що він вірить, що «наші парафії хотіли б бути в авангарді цього». «Я думаю, що це справді буде зусилля всієї спільноти тут, як на півночі, так і на півдні, щоб відкрити наші серця та відкрити наші двері, щоб привітати цих біженців, які пройшли через такі жахи, які ми бачимо на наших екранах», — додав єпископ.

У своїй проповіді до Дня Святого Патрика владика Імон Мартін сказав, що, хоча Ірландія знаходиться за багато миль від війни, «жертва українського народу приходить до нас додому в шокуючий спосіб».

«Ми просто не змогли відсвяткувати цього року свято нашого покровителя Святого Патрика, не звертаючись у думках і в молитві до народу України — тих, хто ділить з нами цей острів, та їхніх сімей та друзів, які потрапили у жахи руйнування та кровопролиття вдома», — сказав архиєпископ.

Архиєпископ Імон Мартін з АрмиАрхиєпископ Імон Мартін з Арми

«Християни та всі люди доброї волі тут, в Ірландії, інстинктивно тягнуться до них із співчуттям і молитовною солідарністю. Ми приєднуємося нашими маленькими великопостними жертвами з їхніми величезними стражданнями», — додав він.

Ірландські єпископи оголосили, що на всіх Месах у вихідні 26–27 березня прийматимуть спеціальний збір для України. Вони також заохочували католиків робити пожертви для «Допомога Церкві у потребі», Єзуїтській службі біженців та Trócaire, яка працює через своїх партнерів Карітас України та Карітас Польщі.

«Оскільки десятки тисяч біженців прибудуть до Ірландії найближчим часом, Євангеліє закликає нас відкрити для них наші серця і свої домівки», — сказав Мартін у своїй проповіді. «Ми молимося, щоб ця країна привітань запропонувала тут милосердний прийом нашим братам і сестрам у їхній потребі, і щоб багато хто з наших парафіяльних спільнот створили місце у своїх будинках чи інших відповідних приміщеннях».

«Давайте в цей День Святого Патрика закличемо своїми молитвами припинити цю безглузду розправу задля знищення майна, тіл і духу українського народу», — сказав він.