Кардинал Паролін: Папа закликає бути свідками Церкви, зверненої до світу

11 вересня 2021

Державний Секретар Святого Престолу напередодні чергової Апостольської подорожі Папи Франциска ділиться думками про значення цього візиту та окремих його елементів. З ним спілкувався Массіміліано Менікетті, Відповідальний за Радіо Ватикану — Vatican News.

Кардинал Паролін: Папа закликає бути свідками Церкви, зверненої до світу

Папа Франциск готується вирушити в свою 34-ту Апостольську подорож, а столиця Угорщини Будапешт і сусідня Словаччина з нетерпінням на нього чекають. Під час подорожі Святішого Отця супроводжуватиме Державний Секретар кардинал П’єтро Паролін, який дав для Vatican News традиційне інтерв’ю напередодні візиту, що розпочнеться вранці 12 вересня. У неділю Папа Франциск очолить Святу Месу в Будапешті з нагоди закриття 52-го Міжнародного Євхаристійного Конгресу, після чого відлетить до Словаччини, де перебуватиме до 15 вересня.

Євхаристійний стиль життя

Відповідаючи на запитання про те, яких плодів можна очікувати від Міжнародного Євхаристійного Конгресу, прагнення взяти участь у якому стало спонукою цієї подорожі Папи, кардинал Паролін висловив сподівання на те, що він приведе «до життя, яке буде євхаристійним». Аби пояснити це, він нагадав слова Папи Франциска, сказані 2018 року під час візиту до Мольфетти на півдні Італії: «Після Святої Меси вже не живемо для себе самих, але для інших». «Пресвята Євхаристія, — сказав він, — занурює нас у Христову любов, у саме ж Христове життя, що є любов’ю з універсальним виміром, а тому повинна вчинити нас здатними бачити в кожній людині брата, тягарі якого слід нести».

Міст діалогу між Сходом і Заходом

У світлі того, що словацький народ є носієм пам’яті про місію святих Кирила і Методія, Державний Секретар Святого Престолу зауважив, що сьогодні можемо вчитися від цих братів, яких Іван Павло ІІ бажав проголосити покровителями Європи, здатності інкультурувати Євангеліє. «Вони вміли промовити до людей свого часу, звіщати Євангеліє доступними для них категоріями, й це є для нас заохоченням чинити те, до чого закликає Папа Франциск, говорячи про Церкву, що виходить назовні, що повинна бути повністю зверненою на євангелізацію світу», — сказав він, підкресливши, що це означає знаходити мову, придатну для того, щоби «світ міг прийняти звіщення Євангелія». Від них також можемо вчитися вміння «поміщати розмаїття духовності, форм її вираження, культури і мови в католицьку єдність, що в такий спосіб стає гармонійною, а не одноманітною єдністю».

Марійська набожність у житті народу

Заключною подією цієї Апостольської подорожі стане участь Папи Франциска у національному паломництві до Марійського Санктуарію в Шаштіні, де вшановується Пресвята Богородиця Семи скорбот, Небесна Покровителька Словаччини. За словами кардинала Пароліна, саме бажання Святішого Отця приєднатися до паломників обумовило тривалість візиту, адже 15 вересня є національним святом, коли народ гуртується навколо своєї Небесної Матері. Це, на його думку, вказує на велику увагу, яку Папа присвячує народній релігійності, особливо, до Марійської набожності.

«Водночас, хочу підкреслити той факт, що це паломництво відбувається після хірургічної операції Папи, тож деякою мірою, воно має на меті подякувати Богородиці за її успішний перебіг, але також, аби ввірити Їй всіх тих, які перебувають у ситуації уразливості, слабкості, також і фізичного страждання, яке він пережив протягом цього періоду, пам’ятаючи також і про пандемію, яка, на жаль, досі залишається причиною болю в багатьох країнах», — додав Державний Секретар Святого Престолу.

Прагнення єднання з вірними

Відповідаючи на запитання про те, з яким настроєм Святіший Отець вирушає в цю подорож, кардинал П’єтро Паролін наголосив на «прагненні зустрічатися з вірними, зустрічатися з Церквами, зважаючи на те, що Апостольські подорожі були призупинені через Covid». «Папа відчуває сильну потребу відновити цю форму здійснення свого Петрового служіння, цієї можливості контакту з людьми, якими характеризується його стиль і спосіб буття», — сказав він.

За матеріалами VaticanNews