Канадська Рада Церков у пастирському посланні закликала до підтримки України та українського народу у період війни

2 березня 2024

У зв’язку з триваючим напруженням і військовим конфліктом в Україні, Канадська Рада Церков оприлюднила Пастирський лист. Цей документ, що відображає колективну мудрість і настанови різних релігійних лідерів, є гострим і своєчасним посланням на тлі потрясінь, що охопили країну.

Цей заклик до молитви та дій, підписаний 45 канадськими церковними лідерами, також визнає конфлікти, що тривають в інших частинах світу: «Жодним чином не применшуючи та не ігноруючи страждання і горе, спричинені війною та насильством в інших частинах світу, ми разом запрошуємо християн та всіх людей доброї волі молитовно розглянути, як ми всі покликані та можемо сприяти досягненню миру в Україні та для України».

Пастирський лист до українців 2024 року починається з визнання викликів і страждань, які переживає український народ через геополітичні заворушення та військову агресію. У ньому підкреслюється важливість солідарності та єдності у протистоянні цим випробуванням, закликаючи окремих осіб та громади триматися разом, виявляючи стійкість та надію. Про це повідомляє пресслужба Едмонтонської єпархії УГКЦ.

Центральним у листі є заклик до миру та примирення. Рада Церков наголошує на необхідності шукати мирні рішення через діалог і дипломатію, а не вдаватися до насильства чи агресії. Вона виступає за захист людської гідності та прав, засуджуючи будь-які форми несправедливості та гноблення.

Крім того, у листі підкреслюється вирішальна роль віри і духовності у подоланні кризових ситуацій. Він заохочує віруючих черпати сили зі своїх духовних основ, виховуючи стійкість, співчуття та витривалість. Собор підкреслює силу молитви як засобу пошуку розради, керівництва та зцілення серед негараздів.

Окрім вирішення нагальних проблем, Пастирський лист для України 2024 також пропонує бачення майбутнього. Він закликає до відновлення відданості справедливості, примиренню та спільному благу. Він бачить Україну, де всі люди, незалежно від походження чи етнічної приналежності, можуть жити в мирі та гідності, вільні від страху та незахищеності.

Крім того, вона закликає світову спільноту запропонувати підтримку і допомогу для полегшення страждань і сприяння стабільності в регіоні.

Пастирський лист Канадської Ради Церков на підтримку України був опублікований англійською, французькою та українською мовами.

Із Пастирським листом можна ознайомитися тут.

Варто зазначити, що Канадська Рада Церков (КРЦ) — це широка та інклюзивна екуменічна організація, яка зараз представляє 26 церков-членів, включаючи англіканські, східні та римо-католицькі, євангельські, вільні Церкви, православні, а також історичні протестантські традиції.

Разом ці Церкви-члени складають 85 % християн Канади (примітка: взято з даних, наданих Статистичним управлінням Канади за 2011 рік). Канадська Рада Церков була заснована в 1944 році.

Канадська Рада Церков відповідає на заклик Христа до єдності та миру, шукає Христову істину з любов’ю до різноманітності та діє в любові через молитву, діалог та свідчення Євангелія.

Переклад з англійської мови