Греко-католицька Літургія стала основою Богослужіння, яке організувала асоціація «Діло Сходу» у Франції
Діло Сходу — асоціація, яка вже понад сто шістдесят років підтримує східних християн, а також працює над тим, аби краще познайомити з ними Францію. Цю місію асоціація виконує через публікації, конференції та особливі богослужіння.
Цієї неділі, 11 жовтня 2020 року, асоціація «Діло Сходу» організувала Божественну Літургію в базиліці містечка Тіренбах (Thierenbach) та запросили греко-католицьких священників бути в центрі цього богослужіння. Саме тому наша Літургія була основним складником події. Багато частин Служби були промовлені арабською (як це відбувається у мелхітів, що також служать за візантійським обрядом), а ще деякі тексти були запозиченими з сирійського та халдейського обрядів.
Літургію очолив доктор канонічного права, настоятель греко-католицької парафії у Страсбурзі о. Іван Дуфанець. Разом із ним співслужив о. Аніс Ханна, відповідальний за християн з Іраку та Сирії. У богослужінні також брали участь монсеньйор Родольф Віньєрон, хорепископ Мосула, титулярний канонік Страсбурзького собору та дієцезіальний делегат «Діла Сходу», отець Деніс Сімон, ректор паломництва, а також троє дияконів та один піддиякон.
Проповідь виголошував диякон Філіп Маршал, що служить у базиліці. Гарна спільнота зібралася на богослужіння, яке прикрасила співом вірна група друзів, що приїхали з Лотарингії, та молоді дівчата з Близького Сходу за походженням, які виконували літургійні частини арабською мовою.
Традиційно на Службі були Лицарі ордену Гробу Господнього у Єрусалимі, які відомі також завдяки своїй діяльності у допомозі християнам зі Святої Землі.
Довідка
«Діло Сходу» («l’Œuvre d’Orient») — французька асоціація, яка понад 160 років служить християнам Сходу. Вона надає єпископам, священникам та релігійним громадам, а також волонтерам-добровольцям засоби для виконання своїх місій у сферах освіти, опіки та соціальної допомоги, пропаганди громади, культури та спадщини у 23 країнах, головним чином на Близькому Сході, Африканський ріг, Східна Європа та Індія.
«Діло Сходу» регулюється законом 1901 року. Робота Церкви, вона знаходиться під захистом архиєпископа Парижа. В асоціації працює 30 співробітників, які покладаються на мережу з 200 добровольців, що беруть участь у всіх єпархіях Франції. Десятки добровольців щороку виїжджають у громади, щоб служити поряд зі східними християнами.
«Діло Сходу» зосереджується на чотирьох місіях:
- Освіта: ясла, школи, дитячі будинки, притулки, навчання жінок;
- Догляд та соціальна допомога: клініки, лікарні, будинки для літніх та інвалідів, соціальна допомога;
- Дія громадам: формування священників та катехитів, будівництво та створення бібліотек, душпастирських залів;
- Культура та спадщина: дії на користь спадщини східного християнства шляхом захисту її на місці та надання відомостей про неї у Франції.
В останні роки асоціація «Діло Сходу» також сприяла створенню проєктів розвитку на чолі з місцевими громадами. Його дія полягає в довгостроковій перспективі, що обумовлює її специфіку. Але вона також втручається у надзвичайні ситуації, у випадку війни, конфлікту чи стихійного лиха.
За словами директора, «Діло Сходу» розподілила християнам Сходу в 2017 році загалом понад 17 мільйонів євро.
Фото: Тетяна Павлюк та Лукас ГаївЗа матеріалами Паризької єпархії святого Володимира Великого
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ