Глава УГКЦ в Будапешті зустрівся з послом України в Угорщині

10 вересня 2021

10 вересня 2021 року в Будапешті Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з послом України в Угорщині п. Любов’ю Непоп.

Глава УГКЦ в Будапешті зустрівся з послом України в Угорщині

У зустрічі також взяли участь: Голова ПМВ УГКЦ владика Степан Сус, екзарх Харківський Василій Тучапець, протоігумен Закарпатської провінції Отців Василіян Франциск Онисько, душпастир для українців в Будапешті о. Дамян Габорій, о. Андрій Белеканич із василянського монастиря в Маріяповч та секретар Глави Церкви о. Олег Олекса.

В ході зустрічі сторони обговорили актуальний стан української громади в Угорщині та виклики, з якими зустрічаються українці на території Угорщини.

Під час зустрічі Блаженніший Святослав наголосив на важливості плекати єдність між українцями в Угорщині. «Церква, посольство та громада мають бути між собою партнерами, які об’єднані спільною метою — допомогти українцям в Угорщині», — сказав Предстоятель і попросив працівників посольства всіляко допомогти новоприбулим українцям, яких, за неофіційними даними, в Угорщині є понад 100 000.

Глава Церкви також розповів присутнім про зустріч з віце-прем’єром угорського уряду п. Жолтом Шем’єном, на якій обговорювалося питання будівництва храму УГКЦ, школи та садочку в Будапешті.

Після зустрічі Блаженніший Святослав спільно з послом України в Угорщині п. Любов’ю Непоп та присутнім духовенством поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку в Будапешті.

Пригадуємо, що завтра, 11 вересня, о 12:00 Блаженніший Святослав звершить Архиєрейську Божественну Літургію у храмі святого Михаїла (м. Будапешт, вул. Ваці утца, 47).

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині для Департаменту інформації УГКЦ