Глава УГКЦ у Трьохсвятительській семінарії: «Бути християнином означає носити Бога в собі»

18 червня 2019

«Християнство — це не є якась доктрина. Навіть це не є релігійне переконання. Християнська віра навіть не є релігійним почуттям. Це щось набагато глибше. Бути християнином означає носити Бога в собі». Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у Трьохсвятительській духовній семінарії в Княжичах, яка сьогодні святкує храмовий празник.

Під час проповіді до вірних Блаженніший Святослав розповів, що сьогодні, у другий день свята П’ятидесятниці, Христова Церква святкує свято Пресвятої Трійці. Сьогодні, сказав він, духовні очі Церкви є звернені на Особу Святого Духа, який зійшов. Ми сьогодні славимо Його як одного зі Святої Трійці. Як нашого Бога, який є джерелом життя.

«День П’ятидесятниці — це є той момент, коли наш Спаситель разом зі своїм Отцем і Духом Святим приходить, щоби закласти своє помешкання у кожному з нас. І таким чином наче відкриває глибину задуму, для чого Бог сотворив людину — аби мешкати, жити в ній. Людина сотворена, аби бути храмом Святого Духа. Цей храм Пресвятої Трійці є лише іконою того, що діється насправді у живому храмі, яким є кожна віруюча людина», — додав Предстоятель.

Вся церковна християнська традиція, вважає Блаженніший Святослав, є ніщо інше як життя в Дусі і ходіння за Духом Святим.

Але що є змістом християнської традиції, змістом передання? «Це не є тільки звичаї, обряди. Змістом передання є передавання того Духа, якого ми носимо в собі», — наголошує проповідник.

Сьогодні семінарія святкує також день, коли першокурсники одягнули духовний стрій. Носили білий, а тепер — темний. Також сьогодні завершується навчальний рік і відбувається черговий випуск семінаристів.

Глава УГКЦ побажав першокурсникам не боятися, коли Господар цього храму скаже: «Давай, я зміню твоє серце, твій внутрішній світ». «Віддайтеся Йому і побачите, який глибокий задум Він має щодо вас, який перевершує ваші уявлення щодо себе, про ваші особисті мрії і про ваше майбутнє», — сказав він до першокурсників.

«А ви, випускники, будьте духоносними, бо так сьогодні багато є пустелі навколо нас, яка чекає живої води Святого Духа. Передайте усе те життя, яким вас тут сповнили», — закликав Глава Церкви.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ