Глава УГКЦ у 132-й тиждень: Верховна Рада прийняла закон, який охороняє свободу релігії в Україні від маніпуляцій з боку РФ

26 серпня 2024

Українська влада на вимогу суспільства змушена захищати релігійне середовище країни від атак російської пропаганди і нового виду релігійної зброї. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви у 132-й тиждень великої жорстокої війни, яку весь світ називає гібридною війною.

Предстоятель відзначив, що російський агресор перетворює на зброю все, чого торкається своєю нечестивою рукою, зокрема економіку та журналістське слово, яке стає пропагандою. Він займається шантажем світу, захопивши Запорізьку атомну електростанцію, спричиняючи екологічні лиха на території України. Намагається використати як зброю навіть святі речі. Про це пише Департамент інформації УГКЦ.

Глава Церкви відзначив: «Ідеологія „русского міра“ дискредитує християнський меседж в очах і в сумлінні сучасної людини».

Блаженніший Святослав зауважив: «Цього тижня ми стали свідками того, що Верховна Рада прийняла закон, який охороняє свободу релігії в Україні від такого типу маніпуляцій з боку держави-агресора».

«Під час війни ми повинні все зробити, щоб агресор не порушив релігійного миру і злагоди між Церквами в Україні. Ми сьогодні хочемо, щоб увесь світ почув голос українського релігійного середовища, яке стоїть на сторожі релігійної свободи, прав і свобод громадян України. Ми хочемо, щоб світ зрозумів, що Українська незалежна держава є синонімом такої свободи, щоб світ почув, що Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!», — наголосив Блаженніший Святослав.

Цього тижня, відзначив Предстоятель, ми святкували два особливих дні, особливих свята українського народу: День Українського прапора і День Незалежності України: «День Незалежності — це не тільки державне свято. Це — особисте свято кожного українця, який нині жертвує собою в ім’я свободи і незалежності Батьківщини. Це свято є синонімом нашої віри в наше майбутнє, у те, що наші прийдешні покоління успадкують від нас вільну, незалежну країну».

«Хочемо згадати в молитві покоління українців, які цю державність виборювали. Молимося за наших дівчат і хлопців на фронті, які ціною власного життя захищають цю свободу. Молимося за Боже благословення для України, її держави, влади, війська і народу», — сказав Предстоятель.