Глава УГКЦ про візит кардинала Дзуппі в Україну: «Місія слухання, для того щоб допомагати»
Позірна умовна нейтральність Ватикану на дипломатичному рівні в жодному разі не означає духовної, моральної чи душпастирської нейтральності. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у відеозверненні в 70-й тиждень великої повномасштабної війни, яку російський агресор і окупант приніс на мирну українську землю.
«Ми відчуваємо, що Папа Римський, а разом із ним уся Вселенська Католицька Церква нині є поруч із нами, зі стражденним українським народом, і він добре розуміє, хто — злочинець і агресор, а хто — жертва, яку потрібно рятувати, підтримувати і захищати», — додав Глава Церкви. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.
Предстоятель відзначив, що минулий тиждень ми знову прожили майже під постійним завиванням сирен повітряної тривоги.
«Потерпають від частих ракетних і дронових атак наші мирні міста і села. Але ми живі і дякуємо Господу Богу та Збройним силам України за дар цього нового дня, нового тижня, за дар можливості жити і працювати для Бога, Його святої Церкви і рідного народу. Хочемо, щоб звідси, зі святих Київських гір, нас почув цілий світ, що Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!», — наголосив Блаженніший Святослав.
Глава Церкви подякував сердечно Святішому Отцеві Франциску за те, що особливо тепер прагне піклуватися про Україну, переймається нашими болями і стражданнями.
Предстоятель відзначив, що ми бачимо конкретний жест Святішого Отця, яким він хоче допомогти українському народові та нашій Батьківщині та за який ми йому сердечно дякуємо, — візит до України особливого папського посланця — кардинала Матео Дзуппі.
«Як сказав сам кардинал, йдеться не про посередництво, а про місію слухання, для того щоб допомагати, — йдеться про старання Папи Франциска зрозуміти, як допомогти Україні втілювати в життя мирний план із десяти кроків. Ми вдячні його еміненції Матео Дзуппі за те, що після зустрічі з Президентом України, із представниками Церков і релігійних організацій він перейнявся одним із найбільших болів і викликів нашої Батьківщини — порятунком українських дітей, яких російські злочинці насильно вивезли із Батьківщини», — розповів Блаженніший Святослав.
За його словами кардинал перебував в Україні якраз тоді, коли росіяни вчинили ще один воєнний злочин, підірвавши Каховську ГЕС.
«Тож він повезе сьогодні до Святішого Отця та у світ нові виклики, а водночас і нові можливості, як зупинити вбивчу руку російського агресора», — наголосив Предстоятель.
Фото: Бучанська міська рада. Кардинал Матео Дзуппі в Бучі, 5 червня 2023 року.Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ