Глава УГКЦ до молоді у 296-й день війни: «Не будьте байдужими до долі своєї Батьківщини, народу, Церкви-матері»

16 грудня 2022

Ваша сила, ваш молодечий запал сьогодні можуть урятувати сотні життів. Так звернувся до української молоді Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 296-й день війни.

Предстоятель зазначив, що осердям найважчих боїв залишається Донеччина і Луганщина. Однак уся країна сьогодні знову стала жертвою масованого ракетного удару, що мав на меті знищити інфраструктуру. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

У цей день Блаженніший Святослав звернувся до вірян із Запоріжжя, за кілька кілометрів від якого точаться бойові дії, простягається південна лінія фронту. «Наш Донецький екзархат ця лінія фронту розрізала живою раною. І ми сьогодні особливо тут молилися за наших вірних, які тепер є на окупованих територіях. Але, незважаючи на це, ми хочемо сказати на весь світ: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» — сказав Патріарх. Відтак подякував Збройним силам України, силам протиповітряної оборони за захист від убивчої руки Росії, адже Запоріжжя сьогодні обстріляли 12 ракетами.

Блаженніший Святослав зазначив: «Ми є молода Церква. І молодь сьогодні є рушійною силою захисту нашої Батьківщини і служіння потребуючим. В центрі Києва під час Революції Гідності одна молода дівчина написала графіті, де було зазначено наступне: „Байдужість вбиває“. Як часто ми звинувачуємо нашу молодь у байдужості. Байдужості до Бога, до християнської віри, до вищих цінностей. Але ми сьогодні гордимося небайдужою українською молоддю».

Архиєрей наголосив, що молодь віднаходить сенс життя тоді, коли починає допомагати ближньому. «Молодь стає кращою тоді, коли є соціально активною. Щобільше, віруюча молода людина зростає у вірі лише тоді, коли служить, помагає тим, хто найбільше потребує цієї допомоги. Тому наші парафії у час війни перетворилися на осердя волонтерського руху. І ми хочемо, щоб цей приклад небайдужої молоді поширився на весь світ», — зазначив Патріарх.

Отець і Глава УГКЦ звернувся до світового співтовариства і закликав не бути байдужими до того, що діється в Україні, не закривати очей на біду і горе, яке Росія розносить світом. «Пам’ятайте, що байдужість вбиває, а небайдужість, солідарність рятує життя», — закликав Блаженніший Святослав.

Фото: AP Photo / Efrem Lukatsky. Дівчина на акції щодо евакуації військових та цивільних із окупованого Маріуполя, Київ 30 квітня 2022 року.