Фільм «Католицизм» вийшов на широкий екран

28 грудня 2020

25 грудня у Львові в Кінопалаці «Копернік» відбулася прем’єра документальної стрічки «Католицизм». Квитки на показ розкупили за кілька днів. З огляду на успіх прем’єри, представники кінотеатру запропонували продовжити сеанси показів до 6 січня.

Фільм «Католицизм» вийшов на широкий екран

Фільм також демонструватимуть 2–3 січня в м. Івано-Франківськ в кінотеатрі «Люм’єр». У межах показів у кінотеатрі глядачі мають унікальну нагоду побачити дві серії з 10-серійного циклу.

Огляд перших двох серій

Для створення першої серії знімальна група відправилася до Святої Землі. Ведучий єпископ Роберт Баррон розповідає про те, що народжений там Месія зовсім не був таким собі лагідним молодим чоловіком, це була сильна і надзвичайна Особа, зустрівшись з якою, люди «дивувалися і страхалися». У наступній серії глядачі отримують відповідь на питання, що таке Церква і в чому полягає унікальне католицьке розуміння зв’язку Ісуса Христа з Церквою. Тут уже Роберт Баррон подорожує від центру Церкви в Римі до Нью-Йорка, Сан-Пауло, Маніли та Ріо-де-Жанейро. Таким чином ведучий провадить глядача крізь усю християнську історію найбільш визначними і знаковими місцями світу.

Якісна зйомка та безліч локацій

Знятий у стилі документально-пізнавальних програм телеканалу Discovery, фільм захоплює з першого кадру і звуку. Загалом зйомки відбувалися у 50 локаціях у 15 країнах світу. Споглядаючи шедеври культури і мистецтва разом з ведучим єп. Барроном, глядачі мають нагоду пізнавати істину, добро і красу католицької віри, мандруючи від історичних місць священної землі Ізраїлю до живого серця Уґанди, від славних святинь Європи до вулиць Мехіко, Калькутти та Нью-Йорка.

«Якісна робота світового рівня кінематографістів і операторів у співпраці з харизматичним проповідником та в поєднанні з гарним українським дубляжем дає вражаючий ефект. І це може бути моделлю для сучасної катехизації і євангелізації: як за допомогою медійних художніх засобів допомагати віруючим і невіруючим зустрітися з божественним виміром буття», — відзначив під час допрем’єрного показу фільму о. Стефан Батрух, парох храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ з Любліна, відомий українському глядачеві як співавтор документальних фільмів «Невигідний Шептицький» та «Парох Майданека». Отець Стефан наголошує, що «справжня євангелізація за допомогою кіно може бути дуже ефективною, але тільки за умови, якщо відповідатиме найвищим сучасним світовим стандартам кіноіндустрії».

Історія створення перекладу українською мовою

Можливість отримати настільки якісний кінопродукт українцям подарував меценат Богдан Батрух, який, переглянувши оригінальну версію «Католицизму», вирішив, що це повинно з’явитися і українською. Тому український дубляж було здійснено у студії «Le Doyen», власником якої є п. Богдан. За словами координаторки проєкту «Католицизм» в Україні с. Климентії Луків, до співпраці було залучено найкращих вітчизняних фахівців перекладу і дубляжу, а також найкращих спеціалістів з інших сфер: юристів, редакторів, консультантів, інженерів IT.

«Українською єпископ Баррон говорить голосом актора Юрія Кудрявця. А перекладачем перших трьох серій був Олекса Негребецький — метр українського дубляжу, відомий зі своїх перекладів фільму „Альф“, мультика „Тачки“ та багатьох інших кінострічок і мультфільмів. Інші серії переклав Роман Дяченко, серед перекладацького доробку якого — „Гобіт“, „Пірати Карибського моря“, „Історія іграшок“ та ін.».

Єпископ Роберт Баррон

Звісно, особливо глядачі завдячують самому автору і натхненнику проєкту — одному з найхаризматичніших проповідників у сучасній Католицькій Церкві — єпископу Роберт Баррон. Його часто називають «Єпископом Голлівуду», тому що він є єпископом-помічником архидієцезії Лос-Анджелеса, вікарієм душпастирського округу Санта Барбара. Як відомий коментатор сучасної культури, проникливий мислитель і науковець, єпископ Баррон виступає не лише в університетських аудиторіях та церковних залах. Його лекції відбувалися у Бібліотеці Конгресу США та в штаб-квартирах гуглу, фейсбуку та амазону.

Проєкт «Католицизм» має євангелізаційну мету і включає книгу, десятисерійний фільм (його можна придбати на флеш-носії) та унікальну розробку від World on Fire — навчальну програму для занять у малих групах у парафіях.

Фото: студія «МТМ»
За матеріалами с. Климентія Луків