Єпископ Йосиф Мілян очолив молитву з нагоди завершення навчального семестру у Київській духовній семінарії

24 грудня 2021

22 грудня 2021 року владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, очолив Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди завершення навчального семестру у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії.

Про це повідомляє пресслужба Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Звертаючись до семінаристів владика Йосиф, навів цитату із сьогоднішньої Євангелії: «Ніхто не засвічує світила, щоб його вкрити посудиною або поставити під ліжко, а, навпаки, його ставлять на свічнику, щоб ті, що входять, бачили світло». Пояснюючи цей уривок, архиєрей зауважив, що в житті буває так, що людина, будучи в світлі, часто сама поринає у темряву, — через це втрачає своє світло. «Завданням духовних осіб є розпалити жар передусім у печі власної душі. За роки навчання у цих семінарійних стінах потрібно розпалити жар віри настільки, щоби він горів ціле життя. Це потрібно, щоби могли бачити світло і освітити шлях до Бога іншим, щоби біля нашого „жару“ могли зігрітися інші. Це — цілісне завдання вашого майбутнього дочасного і вічного життя, яке закладається саме тут», — наголосив протосинкел Київський.

Ведучи далі у контексті свята Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною, владика Йосиф зауважив, що у стінах семінарії відбувається зачаття на Христове священство. «Чи воно непорочне?», — запитав він. «Не завжди. — відповів. — Адже ми грішні люди. Але колись вас будуть називати святими отцями. Набирайтеся тут цієї святості», — закликав єпископ.

Завершуючи своє слово, архиєрей звернувся до всіх такими словами: «Дорогі отці, семінаристи, пильнуймо, щоб в нашому світильнику не забракло тієї благодатної олії, яку заощадили мудрі діви у притчі про зустріч жениха. Дбаймо про те, щоб достатньо було тої сировини, яка живить вогонь нашої віри. Дбаймо, щоб використати усе добре для того, щоб відповісти своєму покликанню і утверджувати правду Христової Церкви, що Вона Пресвята, Пречиста Приснодіва Марія є особливим вмістилищем Живого Бога, в серці якої є місце для кожного з нас».

Відтак, владика, отці-настоятелі та брати-семінаристи мали святкову Різдвяну просфору у семінарійній трапезні. З колядою та гарним передріздвяним настроєм проводжали старий рік та зичили навзаєм добра і радості на наступний.

Після спільного обіду відбулася презентація книги владики Йосифа «З нами Бог». У книзі викладені життєпис, проповіді, думки владики Йосифа Міляна. Книга торкається тем монашества, молоді, громадянського суспільства, проблеми мігрантів, душпастирства загалом тощо.