«Для того, щоб нам жити вічно, Господь пропонує Себе у Пресвятій Євхаристій», — єпископ Йосиф Мілян

19 червня 2020

«Ні хімія, ні фізика, ні логіка, чи філософія не дадуть нам підстав зрозуміти Тайни Пресвятої Євхаристії. Лише наша віра, силою Святого Духа допоможе збагнути, що словами: «Зі страхом Божим вірою і любов’ю приступіть» до нас прямує сам Господь», — про це 18 червня 2020 року говорив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, під час проповіді з нагоди свята Торжественного поклоніння пречистим Тайнам Тіла і Крови Господа нашого Ісуса Христа.

У своєму слові архиєрей зауважив, що важкими для сприйняття були слова Господа для Ізраїльського народу, коли Він говорив, що є Хлібом життя. Складність, за словами владики, полягала в тому, що культура, закон і ментальність Ізраїлю не дали змоги це сприйняти.

Таємниця людини

«Чому Бог пам’ятає про людину?», — запитав у проповіді владика Йосиф. «Мабуть, людина є теж найбільш таємничою у цьому світі», — сказав він. «Ми справді можемо сягати висот, але й можемо дуже низько падати. Люди можуть творити мистецтво та бути кандидатами Нобелівської премії у будь-якій галузі. Але й попри це, двоє осіб у хаті, можливо, навіть і ті самі кандидати на Нобелівську премію, не можуть достойно і гідно співжити між собою», — зауважив проповідник.

Господь пропонує Себе саме під видом хліба

Відтак протосинкел Київський навів цитату із сьогоднішньої Євангелії: «Хто їсть моє тіло і п’є мою кров, той має життя вічне». «Сьогоднішній празник Пресвятої Євхаристії, — вів далі єпископ, — який святкує наша Церква, повертається в ті часи, коли Бог встановив цю Святу Тайну. Від землі живимося, на землі ростемо, споживаємо цей земний хліб, про який просимо Бога, щоб дав нам щодня. Щоб жити в цьому матеріальному світі, ми цей земний хліб їмо. Для того, щоб нам жити вічно, Господь пропонує Себе саме під видом хліба. Вказує нам на Тайну Вечерю, яку маємо приносити Богові у жертву».

Далі проповідник зауважив, що нам дуже важко сягнути глибину Пресвятої Тайни Євхаристії. «Думаю, для того, щоб пізнати цю тематику, потрібно час до часу задумуватися над собою та над своїм тілом, котре сотворив Господь. В цьому тілі, як в глиняній посудині, носимо часточку Бога».

Бог залишився із нами аж до кінця віку

Завершуючи проповідь, владика Йосиф наголосив: «Щоб прийти та перейнятися Богом в Пресвятій Євхаристії, потрібно завдати труду та задуматися над собою, над своїм покликанням. Потрібно дати собі відповідь на питання, звідки я прийшов, куди прямую, хто мене веде та кого маю славити. Цей празник має пригадувати, що Бог залишився з нами аж до кінця віку. Бог жертвенно служить нам і благословляє з кивотів наших церков. Дуже часто Він є не зауважуваний, не почитаний та святотатсько трактований. Тому, цей празник повертає нас у Великий четвер, де Господь довершив цілопальну жертву за життя світу, даючи себе нам на поживу».

Привітання із днем єпископської хіротонії владики Йосифа

По завершенні Божественної Літургії зі словом привітання до владики Йосифа Міляна звернувся отець Павло Локоть, синкел у справах духовенства Київської архиєпархії УГКЦ. Від імені духовенства та вірних Київської архиєпархії він привітав архиєрея з одинадцятою річницею єпископської хіротонії. «Дорогий владико Йосифе! Прийміть від нас щирі привітання. Запевняємо Вас, що ми як священники будемо прикладати усіх зусиль, щоб Ваша апостольськість і наше покликання стали щирим і стократним плодом у Христовому винограднику», — зазначив о. Павло.

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ