Діти і молодь з Польщі та України каталися на кораблі та молились у Вроцлавському соборі за мир

29 травня 2022

У суботу, 21 травня 2022 року, до Вроцлавського єпархіяльного собору прибуло біля триста прочан з різних парафій південних деканатів Вроцлавсько-Кошалінської єпархії. Серед прочан найбільшу групу становили діти і молодь з Польщі та України.

Разом з молодим покоління до Вроцлава прибули також їхні батьки і опікуни та священники — душпастирі, котрі працювали з дітьми і молоддю протягом останнього шкільного року. Проща проходила у межах організованої Молодіжним відділом Вроцлавсько-Кошалінської єпархії акції «Молитва дітей і молоді за Україну». Друга частина цієї акції відбудеться через два тижні у суботу, 4 червня, у Білому Борі, куди приїде молоде покоління греко-католиків з північних деканатів нашої єпархії. Про це розповідає пресслужба Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ.

Прочани зустрілися найперш в соборі на Божественній Літургії, яку очолив владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський. Разом з владикою при перстолі служили вісім священників, що прибули з різних парафій. У проповіді владика пояснив чим є проща та вказав на святині, які має Вроцлавський собор. Поміж ними є численні святі ікони, мощі святих та передовсім Найсвятіші Дари. Також сам храм, за яким майже вісімсот років історії, просякнитий духом молитви численних минулих поколінь християн. 25 років моляться в ньому греко-католики та залишають у ньому добровонний запах кадила і своїх молитов. Собор, який в кожній єпархії є головним — матірнім храмом для всіх інших храмів, завжди запрошує всіх вступити до нього та затриматись на хвилинку для молитви.

Після Божественної Літургії усі присутні перейшли над Вроцлавську ріку Одру, де на учасників прощі очікували два туристичні кораблі. Наступні дві з половиною години діти і молодь, разом зі своїми батьками, опікунами та священниками провели на прогулянці по ріці. Обидва кораблі заповнились прочаними. У часі плавання лунали співи та проводились, ведені організаторами, праці в групах. Діти малювали таємничі букви, значення яких виявилося лише після Молебня в соборі, на закінчення прощі. На кораблях усі присутні мали також можливість підкріпити свої сили ковбаскою та приготованим на вогні м’ясом. Протягом цілого дня була доволі хороша погода. Щоправда, на закінчення прогулянки по ріці Одрі почав дути сильний вітер, але дощ не падав та сильніше або слабше, але постійно присвічувало сонце.

Останнім молитовним акордом цього дня, після повернення до собору, був Молебен до Пресвятої Богородиці. У часі, коли всі молились словами Молебня, охочі могли скористати з нагоди Святої Сповіді. На завершення прощі отець Павло Березка, діючи від Молодіжного відділу, запросив всіх дітей до спільної фотографії. Тоді також деякі діти отримали намальовані на картках у часі плавання Одрою букви. Вони склались у напис: МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ!

Прощу до Вроцлавського собору завершив своїм словом о. Павло Березка. Він подякував батькам, опікунам та духовенству за приїзд дітей і молоді до Вроцлава. Ба більше, прочанами були діти і молодь з Польщі та з України. Для всіх, також для стариших, була це чудова нагода для взаємної зустрічі, розмов, інтеграції та пізнання себе.