Делегати УГКЦ представили виклики перед морським апостолятом в Україні на 25-ому Всесвітньому конгресі у м. Глазго (Шотландія)

6 жовтня 2022

Цього року з 2 по 5 жовтня Stella Maris, або ж Морський апостолят Католицької Церкви провів свій 25-й Всесвітній конгрес у Глазго. Рівно 100 років тому цей апостолят був заснований у цьому ж місці, і зараз є однією з найбільших мереж у світі.

Основна місія апостоляту «Stella Maris» — це надавати соціальну і душпастирську підтримку моряками та їхніми сім’ями, головно, в часі важких та кризових ситуацій. Такий конгрес, який відбувається кожні п’ять років, щоразу об’єднує капеланів і волонтерів «Стелли Маріс» разом з високопоставленими представниками Церкви, урядів, промисловості та громадянського суспільства для обміну досвідом та найкращими практиками у сфері соціального і душпастирського служінь в портах та на суднах. Про це повідомляє пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира.

Цьогоріч учасниками цього конгресу стали владика Кеннет Новаківський, єпископ Єпархії Пресвятої родини із осідком у м. Лондон (Великобританія) та апостольський візитатор для українців греко-католиків у Ірландії та Північній Ірландії, о. Олександр Смеречинський, національний директор Морського апостоляту УГКЦ, о. Микола Гривнак, керівник Морського апостоляту Єпархії Святого Володимира в Парижі, який здійснює своє служіння в порту міста Марселя та волонтер Ростислав, який здійснює своє служіння в порту міста Одеси.

Слід сказати, що цього разу велику увагу приділили українським морякам та ситуації, пов’язаної з війною в Україні. Саме про це доповідали учасники конгресу від Української Греко-Католицької Церкви.