Декрет заснування «Патріаршого дому» у Львові

Отець і Глава
Української Греко-Католицької Церкви

СВЯТОСЛАВ

Довгі десятиліття з огляду на різні історичні причини княжий Львів був осідком Предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви.

Відродження нашої Церкви та її розвиток після завершення часу гонінь наприкінці ХХ століття зобов’язувало єпископів дбати про заснування нових структур, а Отця і Главу УГКЦ також розвивати Патріаршу Курію, завданням якої є допомагати Предстоятелю в управлінні Церквою та його служіння всій УГКЦ.

2004 рік знаменував повернення Отця і Глави УГКЦ до свого осідку в Києві.

Зважаючи на об’єктивні причини частина підрозділів Патріаршої Курії змушена була залишитися звершувати своє служіння надалі в Львові на Святоюрській Горі, користуючись гостинністю Архієпископа і Митрополита Львівського.

Для кращої діяльності цієї частини Патріаршої Курії було розпочато будівництво окремого адміністративного будинку в Львові за адресою: вул. Хуторівка, 35 Б, м. Львів, яке було успішно завершено завдяки багатьом жертводавцям.

За цією адресою звершує своє служіння частина Патріаршої Курії УГКЦ, апостолят та інтереси якої виходять поза межі архиєпархії в якій вона розташована. Особи, які там служать є іменованими з різних єпархій УГКЦ.

Тому для добра осіб і зважаючи на всі обставини, ми, заслухавши думку Високопреосвященного Архиєпископа і Митрополита Львівського Кир Ігоря Возьняка (Вих. ЛВ 19/775 від 17 травня 2019 року Божого) та отримавши згоду Постійного Синоду, зваживши на припис кан. 90 Кодексу Канонів Східних Церков,

властю нам даною

засновуємо «Патріарший дім»

за адресою: вул. Хуторівка 35 Б, м. Львів

та підпорядковуємо Отцю і Главі УГКЦ в тому, що стосується управління дочасним майном, а також осіб, закріплених за цим місцем і юридичною особою у всьому тому, що має відношення до їхнього завдання або уряду.

Даний декрет набирає чинності з моменту проголошення.

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,