«Чи Бог є моїм найпершим авторитетом?» — владика Димитрій Григорак

26 жовтня 2021

25 жовтня 2021 року владика Димитрій Григорак, ЧСВВ, єпарх Бучацький, очолив Архиєрейську Святу Літургію у катедральному храмі Верховних апостолів Петра і Павла в м. Чорткові.

«Чи Бог є моїм найпершим авторитетом?» — владика Димитрій Григорак

Згідно із євангельським уривком, владика, на прикладі поведінки апостолів, пояснював, якою має бути наша віра: «Апостоли не розуміли, чому потрібно закидувати сіті. Але на слово Христа вони зробили так, як Він велів. І сіті наповнилися рибою вщерть. Сталося чудо. Рибалки, маючи повні човни риби, кинули сіті і пішли за Ісусом. Цей крок довіри до того, хто, на перший погляд, простими речами захопив їхні душі, був початком їхнього покликання. Вони повірили Ісусові. Якщо порівняти апостолів та Адама і Єву, то бачимо, що прародичі авторитет Бога поставили нижче авторитету змія. Вони засумнівалися, не повірили своєму Творцеві».

Далі єпископ продовжив: «Важливо задуматися: зараз хто є мій авторитет, за ким я йду, кого я слухаю? Хто є моїм безумовним авторитетом, кому довіряю своє життя, своє здоров’я? В часі пандемії для нас є багато викликів. Чи Бог є моїм найпершим і незаперечним авторитетом?»

«Вірити — означає довіряти, навіть не розуміючи. Часом Господь вимагає від нас такої сліпої віри і це нас формує у довір’ї і любові до Бога. Спочатку має бути віра, а потім розуміння», — підкреслив владика Димитрій Григорак, єпарх Бучацький.

За матеріалами Бучацької єпархії УГКЦ