Члени Синоду Єпископів УГКЦ помолилися до Святого Духа та склали синодальну присягу

6 липня 2022

У середу, 6 липня, в Перемишлі (Польща) напередодні урочистого відкриття Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2022 року архиєреї помолилися Молебень до Святого Духа, склали синодальну присягу і процесійно перенесли Святе Євангеліє до зали засідань.

На Синод до Перемишля з’їхалися єпископи УГКЦ з усього світу: України, Європи, Північної та Південної Америки, Австралії. Молебень до Святого Духа очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Після спільної молитви єпископи склали присягу про нерозголошення інформації щодо осіб, а також усього того, що може зашкодити Церкві. За традицією, першим присягу склав найстарший за єпископською хіротонією владика, присутній на Синоді. Цього року ним є владика Іван Мартиняк, єпископ-емерит Перемишльсько-Варшавської архиєпархії.

Крім єпископів-членів Синоду, присягу про зберігання таємниці склали і священники та семінаристи, які під час Синоду виконують секретарські та організаційні функції та інші члени Синоду.

Опісля до зали, де відбуватимуться синодальні засідання, було урочисто перенесено Святе Євангеліє. За традицією, свічку і Євангеліє несли наймолодші за єпископською хіротонією владики: владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський, владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла, і владика Степан Сус, єпископ Курії Верховного Архиєпископа УГКЦ.

Пригадуємо, 7 липня о 10:00 (11:00 за київським часом) в катедральному соборі Святого Івана Хрестителя у Перемишлі розпочнеться Архиєрейська Божественна Літургія, відтак відбудеться прочитання Декрету та урочисте відкриття Синоду Єпископів 2022 року. Літургію наживо транслюватиме «Живе телебачення».

Як ми повідомляли, 7–15 липня у Перемишлі (Польща) відбувається Синод Єпископів УГКЦ 2022 року, головною темою якого є «Синодальність і соборність: досвід УГКЦ».

Фото: Олександр Савранський