Блаженніший Святослав зустрівся з родичами полонених нацгвардійців, які охороняли Чорнобильську АЕС

21 червня 2022

У вівторок, 21 червня, в Києві Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з родичами бійців Національної гвардії України, яких росіяни у перший день повномасштабного вторгнення взяли на Чорнобильській АЕС в полон та викрали при відході з неї.

Члени родин українських військовослужбовців, які приїхали зі Славутича разом з військовим капеланом о. Юрієм Логазою, звернулися до Блаженнішого Святослава із проханням допомогти звільнити їхніх рідних з російського полону. Дружини двох полонених і брат ще одного з нацгвардійців розповіли Главі Церкви, що майже нічого не знають про їхнє місце перебування, побоюються про стан їхнього здоров’я через отриману високу дозу радіаційного випромінювання і дуже надіються, що Церква допоможе повернути їх додому. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав уважно вислухав їх і запевнив, що буде молитися за полонених українських військовослужбовців і шукатиме способу, як допомогти повернути їх додому. «Я хочу допомогти. Крім молитви, ми докладемо максимум зусиль, щоб дійшло до зрушень, — сказав Глава УГКЦ і додав: — Там, де не зможемо ми, нехай допоможе Бог».

Як відомо, росіяни захопили Чорнобильську АЕС у перший день повномасштабного нападу росії на Україну 24 лютого 2022 року. Понад три тижні електростанція перебувала під російською окупацією. Наприкінці березня окупанти залишили її, забравши з собою 167 полонених українських військових, які охороняли ЧАЕС.