Блаженніший Святослав запрошує єпархії та екзархати УГКЦ здійснити прощу до Патріаршого собору з нагоди 10-річчя його освячення

29 травня 2023

Цьогоріч минає 10 років від освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, яке відбулося 18 серпня 2013 року. З цієї нагоди Глава Церкви запрошує кожну єпархію та екзархат УГКЦ в Україні та всьому світі здійснити паломництво до Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Про це Глава УГКЦ заявив у травневому випуску програми «Прямий ефір з Блаженнішим Святославом» на «Живому телебаченні».

«Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві — це Божий дар для нашої Церкви», — сказав він.

18 серпня цього року центральний і найбільший храм Української Греко-Католицьої Церкви святкує перше 10-річчя. Блаженніший Святослав нагадав, що щороку в цей день наша Церква літургійно споминає подію освячення собору й закликав священників належно звершувати богослужіння, відповідно до чину празника. Також зазначив, що після переходу УГКЦ на новий стиль для нерухомих свят із 1 вересня цього року свято літургійного спомину освячення собору далі святкуватиметься 18 серпня.

«Сьогодні Патріарший собор справді є тим серцем нашої Церкви, з пульсуванням якого синхронізує своє життя багатомільйонна наша громада в Україні й усьому світі. І ми справді хочемо гарно відсвяткувати це десятиріччя. Відсвяткувати означає належно подякувати Богові, а відтак нашим добродіям, жертводавцям, які подарували нашому народові й Церкві цей батьківський дім», — наголосив Предстоятель.

З цієї нагоди, Глава Церкви запрошує кожну єпархію та екзархат в Україні та світі впродовж року здійснити своє паломництво до Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві: «Преосвященні владики! Всечесні отці! Дорогі брати і сестри! Діти нашої Церкви! Патріарший собор на вас чекає! Ми раді будемо вас вітати. Всі ті, які щонеділі дивляться трансляцію з нашого Патріаршого собору, моляться з нами, синхронізують своє духовне життя, під час цього ювілейного року приїдьте і наживо переживіть цю соборну молитву в нашому Патріаршому храмі. Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві на всіх вас чекає. Ласкаво просимо!»

Таку святкову прощу 7 травня 2023 року вже здійснила Сокальсько-Жовківська єпархія УГКЦ. Зокрема, приїхав правлячий єпископ Михайло Колтун зі своїм духовенством і паломниками. Патріарший собор Воскресіння Христового відвідали й діти з різних мистецьких товариств, організацій, шкіл і гуртків єпархії. На території собору відбулося унікальне яскраве свято гаївок.

Патріарший собор Воскресіння Христового

Адреса: м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 5 (метро Лівобережна).

Офіційний сайт собору: sobor.ugcc.church

Фейсбук сторінка: sobor.voskresinnia