#10 років-10 кроків: Минуле і сьогодення Коломийської єпархії

3 грудня 2021

Незабаром минає десять років від часу утворення Івано-Франківської митрополії, до складу якої входить і Коломийська єпархія. Ми продовжуємо знайомити вас, наші дорогі читачі, з найвагомішими кроками діяльності митрополії. Чим ці десять років жила Коломийська єпархія, про її досягнення та успіхи розповів правлячий архиєрей владика Василій Івасюк.

#10 років-10 кроків: Минуле і сьогодення Коломийської єпархії

Створена у 1993 році, Коломийсько-Чернівецька єпархія (до 2017 року) розвивала душпастирське служіння на теренах південної Галичини. До складу теперішньої Коломийської єпархії входять території семи районів Івано-Франківської області — це 18 деканатів.

Єпархія займає важливу нішу в розвитку душпастирського служіння на Прикарпатті, адже тут налічується 234 священники, 10 дияконів та 227 парафій. Пригадуючи історію, владика Василій Івасюк розпочав з подяки Господу Богу та усім, хто спричинився до утворення Івано-Франківської митрополії.

«Коли УГКЦ вийшла з підпілля, то потребувала реорганізації. І тут потрібно подякувати мудрості світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара, який свого часу доклав багато дипломатичної, єпископської та патріаршої праці для того, щоб в Україні запрацювало чотири митрополії: Львівська, Київська, Тернопільська та Івано-Франківська», — пригадує архиєрей.

Івано-Франківську митрополію можна сміливо назвати дуже вдалою реформою, адже утворилися Івано-Франківська архиєпархія та ще дві окремі єпархії — Чернівецька й Коломийська. Якби все виходило лише з Івано-Франківська, то важко було б охопити всі території, а дві інші єпархії охопили все Прикарпаття аж до найвіддаленіших куточків.

«Що дало утворення митрополії? Завдяки цьому кроку більше уваги можна зосередити на розвитку парафій, душпастирській праці зі священниками, на катехитичних та інших соціальних проєктах», — наголошує владика Василій.

Відповідаючи на запитання, що вдалося здійснити за ці десять років, владика розповів про основні досягнення Коломийської єпархії:

«З 2013 року мого служіння в Коломийській єпархії нам вдалося створити християнський садочок та католицьку школу на чотири класи. Ми розпочали проєкти по праці з молоддю та катехизації. Приділяли багато уваги та часу на тих теренах Коломийської єпархії, де до того, образно кажучи, ще не ступала нога єпископа».

Владика наголосив на тому, що сьогодні є 49 покликань — студенти, які навчаються в духовних семінаріях.

«Очевидно, є певна трудність з монашими чинами. Хочеться, щоб їх було більше. Сьогодні є брак покликань, але ми молимось, щоб у кожному районі був хоча б один монастир. Маємо багато інших проєктів, але пандемія трохи обмежила нас у праці. Проте, попри таку ситуацію, ми шукаємо нових шляхів, як церкві бути поруч абсолютно з кожним парафіянином», — каже владика.

Особливими для архиєрея є святі покровителі Коломийської єпархії — Пресвята Богородиця Коломийська «Це Мати Твоя» та блаженний священномученик Миколай Чарнецький, родом з Городенківщини. Владика поділився, що завжди звертається до них з проханням заступатися за Коломийську єпархію та за всю Івано-Франківську митрополію.

Єпископ Коломийський сподівається на здійснення всіх задумів та планів.

«Тож, якщо Бог дозволить, а люди не перешкодять, все задумане і омріяне виконаємо», — завершив розповідь правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ владика Василій Івасюк.

За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ