«Законопроєкт беззаконня, а не закону», — Глава УГКЦ прокоментував законопроєкт про цивільні партнерства

23 березня 2023

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щомісячній програмі в ефірі «Живого телебачення» представив позицію Церкви щодо законопроєкту про цивільні партнерства.

Передовсім Блаженніший Святослав зазначив, що коли йдеться про законопроєкти чи законодавчі акти, які суперечать природному закону, то таке явище ставить під загрозу основи законодавства України. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Коли говоримо про такого типу цивільні партнерства, то маємо класичний випадок суперечності законопроєкту природному закону. Тому, фактично, говорячи мовою юриспруденції, радше йдеться про законопроєкт беззаконня, а не закону», — наголошує Глава Церкви.

Окрім цього, Блаженніший Святослав зазначив, що такі законодавчі ініціативи є певним викликом для суспільної моралі, адже такого типу ініціатива повинна би пройти суспільну дискусію.

«Не можна позбавляти голосу суспільство, яке має право висловитися на таку важливу тему. І справді, якщо такого типу мутація державного законодавства відбуватиметься, прикриваючись обставинами війни, — зазначив Патріарх, — то в рівні демократичних цінностей свободи в нашій державі можна сумніватися».

Що стосується позиції Церкви, то, за словами Предстоятеля, Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій уже скерувала відповідного листа до Голови Верховної Ради й очільників фракцій, де висловила свої міркування на цю тему. Дещо обурює те, що в назві законопроєкту мовиться про цивільні партнерства, однак у тексті йдеться про такий тип партнерства, який прирівнюють до сім’ї, і він мав би мати всі ті права, що й сім’я.

«Ми знаємо, що сім’я — це ексклюзивний, плідний, вірний зв’язок любові між чоловіком і жінкою. Інші цивільні партнерства називати сім’єю або надавати їм ті ж права, що має сім’я, — це зневажати сім’ю як первинну клітину суспільства, зокрема й українського», — акцентує Блаженніший Святослав.

Тому, опираючись на такі речі, Блаженніший Святослав висловив сподівання, що законотворці віднесуться до цієї проблематики з належною відповідальністю і повагою до сім’ї, а відтак прислухатимуться до думки українського суспільства.