«Як труднощі впливають на нашу молитву та взаємини з Богом?» Відеоблог № 29 владики Венедикта Алексійчука

29 серпня 2019

Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, продовжує через відеоблоги та youtube-канал Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця провадити запроваджену «Школу молитви». Цього разу владика застановляється над зв’язком між нашими життєвими труднощами, проблемами, непевними обставинами та вірою в Бога, молитвою та взаєминами із Ним.

«Кажуть, доки не загримить, чоловік не перехреститься. Ми більше молимося, коли маємо якісь труднощі; більше знаходимо час для Бога, коли з’являються проблеми; більше звертаємо свій погляд до Неба, коли маємо безвихідні ситуації.

Пригадую розповідь про одного монаха, який хотів навчитися молитися. Він ішов від свого монастиря до іншого і в дорозі його застала ніч. Ви можете собі уявити, якою може бути ніч у лісі — коли ходять звірі, все тріщить, чути якісь гучні звуки. Тож монах від страху виліз на дерево. Коли шум почав наростати, монах виліз на сам вершечок дерева. Та побачивши, що вже нема, куди лізти, подумав: треба молитися. І почав промовляти слова молитви, щиро віддаючи себе Богові. Потім усе життя оповідав, що ця ніч у лісі навчила його молитися.

Тому коли приходять труднощі, не треба панікувати. Не знеохочуймося, а будьмо певні, що та чи інша проблема може навчити нас молитися. Ми можемо цілком віддатися Господеві. Більше наблизитися до Бога. Тому нехай ці складні життєві ситуації будуть для нас доброю нагодою розвинутися і зрости в молитві».

За матеріалами офіційного youtube-каналу Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця