Всесвітній день туризму: Сільська місцевість — шлях до відновлення туризму після пандемії
У посланні на Всесвітній день туризму кардинал Петер Тарскон зазначає, що в контексті кризи, спричиненої пандемією, туризм у сільських місцевостях може бути рушійною силою відновлення туристичної сфери.
«41-й Всесвітній день туризму відзначаєтся цього року у непевному контексті, позначеному поширенням пандемії Covid-19, кінця якої ще не видно», — цими невтішними словами розпочинається послання Префекта Дикастерії служіння цілісному людському розвитку кардинала Петера Тарксона з нагоди цього дня, що відзначатиметься 27 вересня на тему «Туризм і розвиток сільської місцевості».
Невтішні прогнози
В посланні зазначається, що введення суворих обмежень на переміщення викликають небачену кризу у багатьох секторах, пов’язаних з туристичною галуззю. «Існують побоювання, —пише ієрарх,—що за найгіршим сценарієм наприкінці 2020 року буде зафіксовано зменшення міжнародних туристів приблизно на мільярд, спричиняючи глобальні економічні втрати приблизно 1200 мільярдів доларів». Однак, перед обличчям таких трагічних прогнозів, кардинал Таркон закликає не піддаватися страхові та не втрачати позитивне бачення майбутнього.
Рушійна сила відновлення
Префект Дикастерії служіння цілісному людському розвитку зауважує, що тема цьогорічного Всесвітнього дня туризму — «Туризм та розвиток сільської місцевості» — вказує на один із шляхів можливого відновлення туристичного сектору. Цей шлях передбачає збільшення інтересу до позаміських туристичних місць, малих сіл, хуторів, доріг та маловідомих та менш відвідуваних місць. Мова йде про сприяння сталому та відповідальному туризму, що здійснюється на принципах соціальної та економічної справедливості, в пошані до навколишнього середовища та культур і визнає центральність місцевої громади.
Пошана до землі та спілкування з іншими
За словами кардинала Петера Тарксона, цей вид туризму може стати рушійною силою підтримки сільського господарства. Туризм, який вміє цінувати й ділитися дарами землі в сільській місцевості, стає також способом пізнання нового способу життя. «Мудрість тих, хто обробляє землю, — пише він, — що передбачає спостереження й очікування, безумовно, може допомогти квапливому сучасному світові гармонізувати ритми повсякденного життя з природними». Таким чином, «сільський туризм» може стати новим способом для того, аби наблизитися до власної душі, до інших людей та до природи.
Підтримувати працівників туризму
В посланні з нагоди Всесвітнього дня туризму зазначається, що цей період невизначеності, від якого туризм зазнає найбільших наслідків, потрібно докладати зусилля в економічну підтримку працівників цього сектору, а у захист найслабших сільських громад.
На завершення кардинал Петер Тарксон висловлює близькість та підтримку всім, хто прагне протистояти впливові пандемії на життя людей та спільнот, що трудяться у сфері туризму. Він закликає урядовців та політиків сприяти та заохочувати відповідальний туризм, здійснений відповідно до принципів соціальної та економічної справедливості та в пошані до навколишнього середовища та культур.
Звертаючись до єпископів та тих, хто відповідає за душпастирство туризму, він закликає їх започатковувати ініціативи, спрямовані на підтримку туристичної діяльності. Вірні та парафії, за його словами ієрарха, повинні відповідально ставитися до потреб та вимог туристичних працівників, які сьогодні переживають труднощі. Він радить також будувати нові туристичні маршрути в сільських місцевостях, що поєднують пошану до навколишнього середовища та можливості для проживання для місцевих туроператорів.
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ