Українська Греко-Католицька Церква запрошує на Всеукраїнську прощу до Крилоса

22 липня 2021

Цьогоріч 31 липня — 1 серпня відбудеться Всеукраїнська патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої покровительки Галицького краю в с. Крилос (Давній Галич), яку очолить Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ.

Українська Греко-Католицька Церква запрошує на Всеукраїнську прощу до Крилоса

Час прощі — це час, коли можна обдумати все життя, зупинитися, відчути спокій, через втому фізичну отримати духовну силу. Відкинути матеріальні справи хоч на ті кілька днів прощі — це віднайти в собі сили для боротьби за власну душу.

Серед заходів цьогорічної прощі запланована насичена молитовна програма з нічними чуваннями, які проводитимуть семінаристи, та цікава мистецько-євангелізаційна програма, яку вже підготувала Молодіжна комісія.

Окрім того, для блага вірних, які прибудуть на прощу, більше сотні священників нашої архиєпархії будуть сповідати.

Кульмінаційним моментом молінь стане Архиєрейська Божественна Літургія, яку в неділю о 9:00 відслужить Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав.

Нагадуємо, що у межах візиту на Прикарпаття, 31 липня древній Галич відвідає Патріарх Святослав, який освятить новозбудований храм Блаженних священномучеників Станіславівських — Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка.

Чудотворна ікона Матері Божої Крилоської

В УГКЦ відбудеться Всеукраїнська проща до Крилоса (програма) - фото 76017

1157 року, коли був освячений собор у княжому Галичі, князь Ярослав Осмомисл подарував церкві ікону Пресвятої Богородиці. З того часу вона стала покровителькою галицьких князів та їх нащадків. За переказами, у ХІІІ столітті князь Лев переніс галицьку ікону у Львів, де вона прославлялася чудесами. За іншими свідченнями, Крилоська Чудотворна ікона перебувала в Галичі аж до ХVІІ століття. Під час одного з турецьких нападів, коли храм згорів, ікону знайшли в лісі, поблизу с. Сокіл й перенесли її у найближчий монастир.

Стараннями єпископа Йосипа Шумлянського Чудотворну ікону на початку ХVІІІ ст. знову повернули у Крилос, де вона, переживши численні пожежі й руйнування, перебуває й досі. Зі щедрих пожертв оздоровлених галичан 1773 року для ікони справили срібний оклад. З того часу в Крилосі дуже часто відбуваються прощі, щонайменше тричі на рік (7 липня — Різдво Івана Хрестителя, 28 серпня — празник Успення Пресвятої Богородиці, та 27 вересня — на Воздвиження Чесного Хреста) спішать тисячі прочан з усієї Галичини, щоб поклонитися Пресвятій Марії й попросити Її заступництва. Сюди, на Крилоську гору, часто приїжджали галицькі митрополити: Сильвестр Сембратович, Андрей Шептицький. Відкриття 1936 року Ярославом Пастернаком решток Катедрального Успенського собору ще раз засвідчило, що Богородиця і далі опікується Галичем-Крилосом. 2006 року ікону, стараннями парохіян, відреставровано, а 28 серпня того ж року Блаженніший патріарх Києво-Галицький Любомир Гузар на празник Успення Пресвятої Богородиці коронував її.

Тисячі паломників приходять у Крилос, щоб помолитися до Пресвятої Богородиці і випросити у Неї різних ласк для душі і тіла собі і рідним. Однак не всі паломники вертаються з цього святого місця з тими дарами, про які просили Богородицю. Багато з тих, котрі йдуть, чекають чуда від самого місця, але всі чудеса стаються від нашої віри і палкої молитви. Чудо має спочатку статися у нашій душі, а тоді вже виразитися через тіло, а святе місце у Крилосі спонукає нас до внутрішньої переміни.

За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ